مدیر عامل آب منطقه ای لرستان عنوان کرد:

برای آزادسازی ۲۵۰ هکتار تصرفات رودخانه ای در کل استان برنامه ریزی شده است.

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای لرستان مهندس داریوش حسن نژاد مدیر عامل آب منطقه ای لرستان گفت: حدود ۵۰۰ هکتار از اراضی  بستر و حریم  رودخانه ها در لرستان تصرف شده که تاکنون بیش از ۲۴۹ هکتار آن رفع تصرف شده است.

داریوش حسن نژاد  اظهار داشت: حفاظت از اراضی و حریم بستر رودخانه ها به عنوان شریان های حیاتی در انتقال آب بسیار ضروری است که در این راستا سال گذشته کارگروه آزادسازی بستر رودخانه ها در استان تشکیل شد.

وی افزود:  حذف عوامل در حریم رودخانه و رفع تصرف یا تعیین تکلیف در بستر رودخانه ها در دستور کار قرار گرفت که در این راستا بیشترین تصرفات رودخانه های استان مربوط به خرم آباد ، ازنا و سلسله است.

حسن نژاد تصریح کرد: در شهرستان های خرم آباد و سلسله در سنوات گذشته اقداماتی برای رفع تصرفات صورت گرفته است.

مدیر عامل آب منطقه ای لرستان با اشاره به تشکیل پرونده های تخلف در تصرف حریم رودخانه ها بیان داشت ۴۳۳ پرونده تخلف شناسایی شده در این راستا تشکیل شده است که پیگیری آنها جهت اجرا در دستور کار قرار دارد.

وی بیان کرد: در شهرستان ازنا در حال حاضر ۳۲پرونده در شهرستان الیگودرز  ۲۶ پرونده ، شهرستان چگنی ۱۰پرونده، سلسله ۱۵۶ پرونده، کوهدشت ۳۵ پرونده، دلفان ۱۳پرونده، پلدختر ۲۲پرونده ،خرم آباد ۹۸پرونده و شهرستان دورود ۴۱پرونده در مراحل اتمام رسیدگی و شروع عملیات آزاد سازی حد بستر و حریم قرار دارد.

حسن نژاد اضافه کرد: در مجموع از سنوات گذشته تا کنون حدود ۵۰۰ هکتار از اراضی بستر رودخانه های لرستان تصرف شده اند که تاکنون بیش از ۲۴۹ هکتار از اراضی رفع تصرف شده و این کار با جدیت و همکاری دستگاه ها ادامه دارد.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای لرستان

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای لرستان

    شركت آب منطقه‌ای لرستان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات