وزیر راه و شهرسازی و اتمام کارهای نیمه تمام منتقدان

وزیر راه و شهرسازی و اتمام کارهای نیمه تمام منتقدان

http://www.bananews.irوزیر راه و شهرسازی در مراسم افتتاح پروژه هشت خطه کردن محور ری ـ ورامین ـ قرچک خطاب به کسانی که در زمان آن‌ها از مدیران وزارت مسکن و شهرسازی بوده است، اظهار کرد: کارهای نیمه تمام شما را من جمع می‌کنم و اگر معتقدید دولت برنامه ندارد ۵۰ هزار میلیارد تومان را دور ریخته‌ام؟

به گزارش بنانیوز (Bananews.ir)، مهندس علی نیکزاد در مراسم افتتاح هشت خطه شدن محور ری – قرچک – ورامین به تاکید مقام معظم رهبری و رییس جمهوری در ساخت کشور به‌گونه‌ای که در شان ملت متدین و مسلمان ایران باشد، اشاره کرد و گفت:‌ فلسفه نام‌گذاری سال جاری توسط مقام معظم رهبری به نام جهاد اقتصادی این است که پرچم جمهوری اسلامی ایران با توسعه و ایجاد امکانات برای زندگی راحت مردم بالا باشد.

وی در ادامه با بیان این‌که در عرصه خدمت‌رسانی به مردم شب و روز را به هم نزدیک می‌کنیم، تصریح کرد: اکنون لازم است که از شیره جان برای رشد و توسعه کشور مایه بگذاریم. همان طور که زمانی لازم بود جان بر کف گرفته و جهاد کنیم.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به این‌که کسانی که ایران را دوست داشته و سربلندی و عزمت جمهوری اسلامی ایران را خواستارند باید فضا را برای خدمت به مردم مهیا کنند، خاطرنشان کرد: اسلامی که در آن از اقتصاد، امنیت، شرافت و انسانیت خبری نباشد، مدنظر نیست. بلکه هدف حل مشکلات مردم کشورمان است.

نیکزاد با اشاره به این‌که دنیا با سرعت تمام به سوی پیشرفت حرکت می‌کند، خاطرنشان کرد: پیشرفت باید بر مبنای عقلانیت و انسانیت باشد بنابراین نباید از دنیا عقب بمانیم.

وی به تاکید مقام معظم رهبری در سال جهاد اقتصادی و برگزاری پنج جلسه با اقشار مختلف اعم از دولتی و غیر دولتی در ماه مبارک رمضان اشاره و خاطرنشان کرد: باید کارهای انجام شده را اعلام کرده و کارهایی را که صورت نگرفته است، طلب کنیم.

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه حوزه راه و مسکن حداقل تاثیر۴۰ درصدی بر رشد اقتصادی کشور دارد، خاطرنشان کرد: بر ما واجب است که کارها را با شیره جان پیش ببریم.

نیکزاد با بیان اینکه اکنون زمان کار و مردانگی است، تصریح کرد: زمان را اگر به عقب برگردیم، می‌بینیم در زمانی که ایران مظهر تمدن و پیشرفت بود مسوولان به جای پرداختن به کار به مسائل عبث و غیر انسانی پرداختند این درحالی است که اگر به دنبال توسعه، پیشرفت و اقتدار کشورمان بودند اکنون در دنیا به عنوان کشوری دیگر شناخته می‌شدیم.

وی با بیان اینکه اگر کسانی که از اسلام دفاع کردند نبودند اکنون ما نیز نبودیم، تصریح کرد: تنها در هشت سال دفاع مقدس بود که با عزت وارد جنگ شده و با عزت نیز خارج شدیم.

وزیر راه و شهرسازی دوران کنونی را دوران ساخت کشور، تلاش و مجاهدت نامید و تصریح کرد: به مباحث استراتژیک کشور می‌پردازیم و قصد داریم شرق را به غرب و شمال را به جنوب از طریق راه، بزرگراه، ‌آزادراه و ریل متصل کنیم.

نیکزاد به اتصال شلمچه به بصره با احداث مسیر ۳۳ کیلومتری اشاره و خاطرنشان کرد: در صورتی که این پروژه احداث شود به عراق و سوریه متصل می‌شویم.

وی به اتصال پروژه ۸۰ کیلومتری گرگان ـ اینچه برون اشاره و خاطرنشان کرد: با ایجاد این مسیر ریلی به کشورهایی مانند چین، قزاقستان و ... متصل می‌شویم.

وزیر راه و شهرسازی همچنین به اتصال به عراق با احداث مسیر کرمانشاه – خسروی اشاره و اضافه کرد: با احداث مسیر ریلی چابهار -سرخس اتفاق بزرگی در حوزه ترانزیت در کشور می‌افتد.

نیکزاد به انتقاد برخی از دولت اشاره و اظهار کرد: اکنون کارهای نیمه تمام کسانی را جمع می‌کنم که نسبت به دولت انتقاد کرده و حرف‌هایی زده‌اند.

نیکزاد خطاب به منتقدان گفت: خودت به من گفتی برو ۱۰ هزار واحد بساز؛ اکنون کار چندین برابر شده است و باید از این امر شادمان باشید.

به گفته نیکزاد ۱۰ هزار واحد به نسبت پروژه‌هایی که در دست اقدام داریم، ناچیز است.

وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: به من گفتی که زمانی که وارد وزارتخانه شدی زمینها متری یک میلیون می‌ارزید اما اکنون ۲۰۰ هزار هم فروش نمی‌رود.

نیکزاد در ادامه به گفته رییس جمهوری ترکیه به رییس جمهوری کشورمان اشاره و اظهار کرد: رییس جمهوری ترکیه در بازدید شهر جدید پرند به رییس جمهوری گفتند شما جنگلی از ساختمان ساخته‌اید.

وزیر راه و شهرسازی در بخشی دیگری از سخنانش به آمار ۲۸ هزار نفری تلفات ناشی از تصادفات رانندگی در سال ۱۳۸۳ اشاره و خاطرنشان کرد: اگر بنا بود با همان شیوه پیش برویم اکنون چه وضعیتی داشتیم.

وی ادامه داد: به‌رغم دو برابر شدن تعداد خودرو و سفر ۲۳ هزار و ۲۰۰ کشته در سال ۸۹ داشته‌ایم که این میزان در شش ماهه اول سال ۹۰ از ۱۲٫۵ درصد کاهش برخوردار شده است.

نیکزاد با اشاره به این‌که خدمتی بالاتر از خدمت به مردم نزد خدا نیست، خاطرنشان کرد: اکنون بالاترین جهاد ساخت کشور است.

وزیر راه و شهرسازی در ادامه با بیان این‌که بنا داریم در سال جاری ۱۵ هزار و ۳۲۰ کیلومتر پروژه را افتتاح کنیم، خاطرنشان کرد: هزار کیلومتر راه‌آهن، ۲۶۰ کیلومتر آزادراه، هفت هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه روستایی، ۴۶ پروژه بندری، ۲۶ پروژه فرودگاهی از جمله این پروژه‌ها به شمار می‌رود.

وی در ادامه به نوسازی دو هزار و ۵۰۰ اتوبوس و هزار و ۵۰۰ مینی‌بوس اشاره و اضافه کرد: ترانزیت را بالاتر از تکلیف برنامه به ۱۲ میلیون تن برسانیم.

 

 

    نظرات