گران‌ترین آپارتمان تهران و نظرات مردم

گران‌ترین آپارتمان تهران و نظرات مردم

http://www.bananews.irبه گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مطلب دوشنبه گذشته با عنوان «معرفی ارزان‌ترین و گران‌ترین آپارتمان در تهران» طی دو روز گذشته، در برخی از سایت های خبری جزو پربیننده ترین خبرها اعلام شده است.

در این گزارش یک واحد مسکونی ۳۶ متر مربعی در حوالی میدان قزوین با قیمت ۳۹ میلیون تومان به عنوان ارزان ترین واحد مسکونی و از سوی دیگر پنت هاوسی با متراژ ۷۰۰ متر مربع با قیمت ۷ میلیارد تومان در زعفرانیه به عنوان گران‌ترین واحد مسکونی در روز دوشنبه گذشته در تهران معرفی شد و عده‌ای از خواننده های این گزارش نظرات متفاوتی که بیشتر آنها کنایه از عدم توانایی مالی کافی متقاضیان برای خرید مسکن است را به عنوان نظرات خود ارائه کردند.

نظرات برخی از خواننده‌های سایت خبری تابناک در رابطه با خبر «معرفی ارزان‌ترین و گران‌ترین آپارتمان در تهران» به شرح زیر می باشد:

یکی از متقاضیان در بازار مسکن در مقابل این گزارش به مزاح گفته: پنت‌هاوس ۷۰۰ متری ۷ میلیارد تومانی در زعفرانیه را شب گذشته معامله کردیم!

یکی از مستاجر نشینان پایتخت اظهار کرده: اگر بانکی برای خرید این پنت هاوس ۷ میلیاردی، وام ۲۰ میلیون تومانی پرداخت کند به طور قطع آن را خواهم خرید

در غیر این صورت به سراغ خرید واحد ۳۶ متری می‌روم.

عده‌ای از خواننده‌ها هم تاکید کرده‌اند که واحدهایی را می‌شناسند که قیمت کل آنها از ۷ میلیارد تومان هم بیشتر است زیرا یکی از این بیننده‌ها تصریح کرده: من واحدی را در شمال تهران دیده ام که قیمت فروش آن ۱۳ میلیارد تومان بوده است.

برخی هم غبطه به حال آن دسته از مشتریان در بازار مسکن خورده‌اند که توانایی کافی برای خرید واحدهای چند میلیارد تومانی را دارند.

از سوی دیگر خواننده‌ای درباره میزان قدرت مالی عده‌ای از متقاضیان در بازار مسکن فعلی بیان کرده است: افرادی را می‌شناسم که اگر کل سرمایه شان را جمع کنند‌، یک بیستم قیمت پیشنهادی آن واحد ارزان قیمت (واحد ۳۶ متری با قیمت ۳۹ میلیون تومان) هم نمی‌شود.

علاوه براین، یک مصرف‌کننده در بازار مسکن طبق محاسبات خود‌، درباره قیمت فروش پنت هاوس ۷۰۰‌متری اذعان کرده: با ۷ میلیارد تومان به عبارتی ۷ میلیون دلار می‌توان در واشنگتن ۲ دستگاه از این پنت هاوس‌ها را خریداری کرد.

به گزارش بنانیوز به نقل از دنیای اقتصاد، همچنین عده‌ای در رابطه با فاصله قیمتی بین دو واحد مسکونی در جنوب و شمال شهر تهران اظهار تاسف کرده‌ و به کنایه گفته‌اند: در پایتخت اصلا فاصله طبقاتی وجود ندارد !

در ادامه خریدار دیگری در بازار مسکن با کنایه درخواست کرده: لطفا آدرس این پنت هاوس ۷۰۰ متر مربعی را ذکر کنید تا اقدام به بازدید از این واحد مسکونی کنم بلکه «چشمم را بگیرد و آن را خریداری کنم» راستی این پنت هاوس وام خرید هم دارد ؟

از طرف دیگر یکی از مستاجران با طعنه بیان کرده: من قصد خرید این پنت هاوس ۷ میلیارد تومانی را دارم، اما ۶ میلیارد و ۹۹۹ میلیون تومان کم دارم!

یک فرد تحصیلکرده هم در نگاهش به این گزارش عنوان کرده: کمی‌وقت دهید تا فکر و بررسی کنم که کدام یک از این دو واحد را می‌توانم خریداری کنم؟ وی در ادامه گفته: به دلیل بیکاری با مدرک فوق‌لیسانس و درآمد صفر تومان در ماه همان پنت هاوس را انتخاب می‌کنم.

متقاضی دیگری در بازار مسکن درباره قیمت هر متر مربع این پنت‌هاوس ۷۰۰ متری به این نکته اشاره کرده وگفته است: قیمت هر متر مربع این پنت‌هاوس ۱۰ میلیون تومان است، اما در کامرانیه‌، قیمت هر متر پنت‌هاوس ۱۲ میلیون تومان است و این پنت هاوس یک هزار و ۴۵۰ متر مربع است.

یکی از خواننده‌های این گزارش به بی‌کیفیت بودن پنت‌هاوس اشاره کرده: با توجه به اینکه گفته شده که این پنت‌هاوس در آپارتمان ۵ طبقه طراحی شده به همین دلیل ارتفاع آن کم است و احتمالا منظره زیبایی از شهر را در اختیار خریدار قرار نمی‌دهد پس قیمت این پنت هاوس بالا پیشنهاد شده است.

یکی از خواننده‌ها نیز گفته: فکر می‌کنم در بین این نظرات بیننده‌ها منتظر دیدن این نظر هستند که با ۳ هزار میلیارد تومان چند تا از این پنت هاوس‌ها می‌توان خرید؟

یکی از متقاضیان مسکن نیز پیشنهاد کرده: اگر فروشنده پنت‌هاوس ۷۰۰ متری پرداخت مبلغ خرید را به طور اقساط قبول کند آن را خواهم خرید به شرطی که اقساط آن ماهانه ۱۰۰۰ تومان باشد.

 

 

    نظرات