موسوی زاده:ابتلا روزانه ۹۰۰ نفر به کرونا در خوزستان/ابهام در اعلام وضعیت مبتلایان در خوزستان

موسوی زاده:ابتلا روزانه ۹۰۰ نفر به کرونا در خوزستان/ابهام در اعلام وضعیت مبتلایان در خوزستان

سید محسن موسوی‌زاده نماینده اهواز در شورای عالی استان‌ها به رویداد ۲۴ می‌گوید: براساس اعلام وزارت بهداشت وضعیت خوزستان بیش از یک ماه و نیم است که به لحاظ شیوع ویروس کرونا در وضعیت قرمز قرار دارد.

وی با بیان اینکه حدود یک هفته است که آمار ابتلا به تفکیک شهرستان، شهر و بخش به فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها اعلام نمی‌شود، ادامه می‌دهد: در روز‌های قبل حداقل این آمار به فرمانداران اعلام شده و آن‌ها اطلاع داشتند که وضعیت شهر‌ها و شهرستان‌های تحت مدیریت‌شان به چه صورت بوده و سختگیری‌هایی را اعمال می‌کردند. این اعلام آمار هشداری بود به مردم که بیشتر مراقب سلامت خود باشند. اما در حال حاضر هیچکس اطلاع ندارد که میزان ابتلا و فوتی‌ها در استان و شهرستان‌ها به چه میزان است. دقیقا نمی‌دانیم کدام مناطق در شرایط سفید و کدام مناطق در شرایط قرمز قرار دارند.

موسوی‌زاده می‌افزاید: تا پیش از این مدت آمار مبتلایان، بستری شده‌ها و فوتی‌ها را در تمام ۲۷ شهرستان خوزستان اعلام می‌کردند. مدتی نیز آمار حوزه‌های دانشگاهی را اعلام می‌کردند مانند حوزه علوم پزشکی اهواز، آبادان، دزفول و...، اما در حال حاضر حوزه دانشگاه‌های علوم پزشکی نیز مشخص نیست.

عضو شورای شهر اهواز با اشاره به اینکه استاندار اعلام کرده است وضعیت مانند دو تا سه هفته پیش بوده و ثابت مانده است، اضافه می‌کند: اگر چنین باشد آمار موارد ابتلا در استان طی این مدت به روزانه ۹۰۰ نفر هم رسیده بود که یک سوم این آمار مربوط به شهر اهواز بود و کمتر از روزانه ۳۰۰ مورد ابتلا نداشتیم. برخی آمار غیررسمی نیز از ابتلا روزانه ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ نفر در سطح استان خبر می‌داد. حقیقت آن است که وضعیت اصلا خوب نیست و جو نامساعد روانی که در میان مردم استان ایجاد شده است از ویروس کرونا بدتر است. از یک طرف ترس از ابتلا به بیماری و از سوی دیگر مردم نمی‌دانند که استان‌شان در چه شرایطی قرار دارد.

وی می‌افزاید: تنها اطلاع ما آن است که وزارت بهداشت اعلام کرده وضعیت استان خوزستان به لحاظ ابتلا به ویروس کرونا قرمز است، اما شرایط شهر به شهر را نمی‌دانیم. بیمارستان‌های ما متراکم و مملو از بیمار هستند، اما هیچ تدابیر خاص و ویژه‌ای برای کنترل و مدیریت این شرایط اتخاذ نمی‌شود.سختی استفاده از ماسک در هوای گرم خوزستان/طولانی شدن وضعیت قرمز آرامش روانی را از مردم گرفته

موسوی‌زاده با اشاره به نطق پیش از دستور خود در جلسه شورای عالی استان‌ها عنوان می‌کند: مقابل محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اعلام کردیم که باتوجه به وضعیت قرمز استان خوزستان در یک ماه و نیم گذشته و اینکه بیش از یک سوم آمار مبتلایان به ویروس کرونا و شاید فوتی‌های آن درسطح کشور متعلق به استان خوزستان است یا ستاد ملی مقابله با کرونا در خوزستان تشکیل شود یا اینکه شعبه‌ای ویژه را در این استان دایر کرده و وزیر و معاونان وی مرتب به استان سرکشی کرده و شرایط را بررسی کنند. تا اگر قصوری هست رفع و رجوع شود. تدابیر ویژه و سختگیرانه‌تری اتخاذ شود تا وضعیت کنترل شود.

او با تاکید براینکه ما قصد نداریم تقصیر‌ها را بر گردن بخش بهداشت کشور بیندازیم، خاطرنشان می‌کند:‌ کادر درمانی کشور و استان خوزستان واقعا زحمت کشیده و جهاد می‌کنند. اما ضروری است که محدودیت‌هایی در سطح استان اتخاذ شده و اقداماتی صورت گیرد تا خوزستان از این وضعیت خارج شود. طولانی شدن شرایط قرمز استان خوزستان آرامش روانی مردم را از آن‌ها گرفته است.

وی عنوان می‌کند: افرادی که آزمایش تشخیص کرونای آن‌ها مثبت شده و در خانه قرنطینه می‌شوند آنچنان که باید و شاید مراقبت نشده و دستورالعمل‌های ویژه‌ای به آن‌ها داده نمی‌شود این مساله باعث شده که در هر خانه‌ای که فردی مبتلا و قرنطینه شده است ممکن است چند نفر دیگر را هم مبتلا کند. همچنین با توجه به گرم بودن شدید هوا در خوزستان مردم و به‌ویژه سالمندان توان استفاده از ماسک را نداشته و این موضوع برای‌شان مشکل است که این موضوع هم می‌تواند از دیگر علل انتقال ویروس در جامعه باشد.

نماینده اهواز در شورای استان خوزستان تصریح می‌کند: بیمارستان امیرالمومنین اهواز به صورت کامل در اختیار بیماران کرونایی است و به همین خاطر ظرفیت پذیرش بیمار در استان همچنان وجود دارد، همچنین بیمارستان‌های سینا، رازی، طالقانی، سپاه، ارتش و ... آمادگی و امکانات لازم برای پذیرش این بیماران را دارند و از این موضوع استقبال هم می‌کنند و این بیماران را در صورت لزوم بستری کرده و خدمت‌رسانی می‌کنند. اما میزان ابتلا بسیار بالا و نگران‌کننده بوده و رو به افزایش است.

لینک اصل خبر در سایت شورای شهر اهواز

    منبع خبر

    شورای شهر اهواز

    شورای شهر اهواز یک شورای شهر در شهر اهواز می باشد

      نظرات