اجرای آمایش سرزمین بخش آب در استان همدان

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار همدان با تاکید بر برنامه‌ریزی بخش صنعت و کشاورزی برای استفاده از آب بر اساس حجم بارندگی سالانه گفت: آمایش سرزمین بخش آب به صورت مستقل و هماهنگ با سایر بخش‌ها انجام می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای همدان، مهندس محمودرضا عراقی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری همدان در جلسه شورای حفاظت از منابع آب استان همدان بیان کرد: اگر طبق میزان بارندگی سالانه  برای میزان مصرف آب در حوزه‌های کشاورزی، صنعتی و شرب برنامه‌ریزی شود، می‌توان از خسارات بسیاری جلوگیری کرد.

عراقی ادامه داد: با توجه به میزان آب موجود در استان و محدودیت‌های آن چشم‌اندازی برای صنایع و کشت‌های کم‌آب‌بر درنظر گرفته شود تا با استفاده از آن بتوانیم برای توسعه استان برنامه‌ریزی کنیم. در واقع آمایش سرزمین بخش آب به صورت مستقل و هماهنگ با سایر بخش‌ها انجام می‌شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار همدان اظهار کرد: تاکنون شرکت آب منطقه‌ای استان همدان با همراهی سازمان جهاد کشاورزی، سازمان صنعت،معدن وتجارت و شرکت آب و فاضلاب صرفه جویی‌های خوبی داشته‌اند.

وی ادامه داد: با توجه به اقدامات اکیپ‌های گشت و بازرسی شرکت آب منطقه‌ای، میزان نصب کنتورهای حجمی، جلوگیری از حفر چاه‌های غیرمجاز، مسدود کردن چاه‌های غیرمجاز، کنترل میزان برداشت آب از چاه‌های مجاز با استفاده از کنتورهای هوشمند و  همچنین میزان بارش، مجموعا باعث شده است که گراف آب‌های زیرزمینی شرایط بهتری پیدا کند.

عراقی خاطرنشان کرد: با وجود اقدامات ارزشمندی که  در سال‌های اخیر صورت گرفته است، کسری مخزن آب زیرزمینی همچنان پابرجاست به این معنا که طی سال‌های متمادی برداشت از این مخازن بیش از حد مجاز بوده و کسری قابل توجهی ایجاد کرده است.  اما خوشبختانه طی 4 سال اخیر این اقدامات روند مناسبی را ایجاد کرده و هیدروگراف آب‌های زیرزمینی را بهبود داده است. امید است بتوانیم در راستای نیل به توسعه پایدار، منابع آب پایداری داشته باشیم.

روابط عمومی شرکت آب منطقه ای همدان

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای همدان

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای همدان

    شركت آب منطقه‌ای همدان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات