مصدوم شدن کارکنان محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد در اطفاء حریق

به گزراش اداره روابط عمومی حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد ، برهمین اساس ، اداره کل حفاظت محیط زیست ، از صبح پنج شنبه  با فراخوان تمامی نیروهای ستادی و اجرایی خود ،  به مبارزه تمام عیاری با آتش سوزی ها در مناطق آزاد و حفاظت شده رفت.

براساس این گزارش، عصر روز پنج شنبه ۵ تیرماه جاری ، گزارشی از وقوع آتش در منطقه حفاظت شده دنا در محدوده روستاهای میمند و بنستان ارائه شد ، در همان لحظات اولیه تعداد زیادی از نیروها به این منطقه اعزام و با مدیریت میدانی و عملیاتی،  سید اسدالله هاشمی مدیرکل حفاظت محیط زیست ، پس از ۵ ساعت تلاش بی وقفه  آتش مهار شد . اما بدلیل وضعیت پوشش علوفه ای بسیار زیاد مناطق،  در چندین نوبت تا صبح روز جمعه آتش مجددا" شعله ور میشد ،  اما هر بار بدلیل حضور نیروها در منطقه خیلی زود اطفاء حریق انجام می گرفت و منطقه بطور مداوم تا صبح  پایش شبانه می شد.

براساس این گزارش، در این پایش شبانه سید اسدالله هاشمی بدلیل تاریکی شب، خستگی زیاد ، تلاش فراوان پای وی از روی سنگی بزرگ لیز و به زمین می خورد که از ناحیه زانو و ران بشدت آسیب دید . اما باز هم در منطقه ماند و مدیریت میدانی داشت و حاضر به ترک منطقه نشد.
صبح روز جمعه، جهانگیر جانفزا سرپرست منطقه حفاظت شده دنای شرقی ،که شب در همان منطقه و مشغول اطفاء و کنترل حریق بود براثر سقوط سنگ ، از ناحیه دست دچار مصدومیت شد .

گزارش ها حاکی از آن است، روز جمعه منوچهر بادام فیروز رئیس شهرستان بویراحمد , حین اطفاء حریق در کوه های سروک مناطق آزاد استان، مشغول جدا سازی شاخه های خشک آتش گرفته از تر و ایجاد فاصله  و دور کردن کنده های آتش گرفته بود که دچار مصدومیت و خراشیدگی زیاد دست شد .و پس از مهار آتش به بیمارستان مراجعه و درمان شد.

گفتنی است، محیط زیست استان در روز جمعه موفق شد با کمک نیروهای مردمی،  آتش سوزی در حوزه روستاهای میمند و بنستان , مظفری و بادنگان را مهار نموده و در مناطق آزاد سروک نیز حضور فعال داشته باشد . لینک اصل خبر در سایت سازمان حفاظت محیط زیست

    منبع خبر

    سازمان حفاظت محیط زیست

    سازمان حفاظت محیط زیست یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

      نظرات