حذف درختان سرپاخشک و معضل‌دار در عرصه پارک جنگلی النگدره

حذف درختان سرپاخشک و معضل‌دار در عرصه پارک جنگلی النگدره

به گزارش مرکز اطلاع رسانی روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری گرگان، یحیی ستوده نیا در خصوص قطع درختان خشک ‌شده در عرصه جنگلی النگدره گفت: سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری گرگان با همکاری اداره‌کل منابع طبیعی، تصمیم بر قطع درختان خشک، معضل‌دار و خطرساز النگدره گرفته شد.

وی ادامه داد: در این راستا شناسایی و مکان‌یابی درختان خشک‌ شده توسط سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری گرگان صورت گرفته و صدور مجوز، معرفی پیمانکار و نظارت بر قطع درخت، بر عهده تیم کارشناسی اداره کل منابع طبیعی است.
رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری گرگان تصریح کرد: تمامی درختان قطع شده با تشخیص تیم کارشناسی سرپاخشک و معضل‌دار اعلام‌شده و امکان شکستگی شاخه‌ها و ساقه‌های آن‌ها به دلیل خشک و شکننده بودن در زمان طوفان بسیار بالاست.
ستوده نیا با توجه حساسیت مردم نسبت به حفظ منابع طبیعی پارک جنگلی النگدره گفت: تمامی این اقدامات در جهت ایجاد فضای ایمن و بی‌خطر برای فضای تفریحی و حفظ سلامت جانی شهروندان می‌باشد و لازم به ذکر است که در اسفندماه سال گذشته تعداد دوهزار اصله نهال انجیلی، بلوط و افرا در عرصه‌های کم پوشش النگدره غرس گردیده است.

انتهای پیام/س

لینک اصل خبر در سایت شهرداری گرگان

  منبع خبر

  شهرداری گرگان

  شهرداری گرگان

  شهرداری گرگان یک سازمان دولتی و شهرداری در شهر گرگان می باشد

   نظرات