عزم مدیریت شهری و شورا در حمایت از اصناف/ ثبت کمترین میزان پلمپ ...

عزم مدیریت شهری و شورا در حمایت از اصناف/ ثبت کمترین میزان پلمپ ...

عزم مدیریت شهری و شورا در حمایت از اصناف/ ثبت کمترین میزان پلمپ واحدهای صنفی در کارنامه دوره پنج شورای اسلامی شهر مشهد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، احسان اصولی امروز در مراسم تقدیر از واحدهای صنفی برتر منطبق بر ضوابط فعالیت صنوف از منظر مدیریت شهری و رفع مزاحمت های شغلی که با حضور معاون خدمات شهری شهرداری مشهد، مدیر عامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری مشهد، رئیس اتاق اصناف مشهد و معاون امور بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی برگزار شد، ضمن تبریک ایام دهه کرامت اظهار کرد: تلاش ما در این دوره از شورای اسلامی شهر مشهد این است که اصناف و فعالیت های مربوط به این قشر را شریک در کار مدیریت شهری بدانیم.
وی افزود: در این راستای کارگروهی تحت عنوان «میادین، اصناف و تبلیغات محیطی شورای شهر مشهد» ایجاد شد که محور مباحث آن مرتبط با اصناف است. تلاش ما در این کارگروه تسهیل روابط، مصوبات و تصمیمات است تا به این وسیله از اخذ تصمیم بدون حضور و نظر مشورتی این شرکا جلوگیری شود.
رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، زیارت گردشگری و رسانه شورای اسلامی شهر مشهد بیان کرد: در این شرایط به خوبی متوجه این موضوع شده ایم که اصناف ستون فقرات اقتصاد شهر را تشکیل می دهند بنابراین اگر به این ستون فقرات آسیبی وارد شود، بی تردید اقتصاد شهر دچار آسیب جدی می شود.
اصولی خاطرنشان کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و تبعات آن بر اقتصاد از روزهای ابتدایی بر آن شدیم تا با اقداماتی نظیر بخشودگی سه ماهه به واحد های تجاری موقت، مباحث حمایتی از برخی صنوف و تهیه اقلام و محرک هایی که برای اقتصاد شهر طراحی شده، سهم خود را در این راستا ایفا کنیم.
وی اضافه کرد: بارها تاکید کرده ایم که مبادا طراحی های ما در سطح شهر به گونه ای باشد که به اصناف و کسبه که ریشه در شهر دارند، آسیبی وارد شود و اگر قرار است اعتباری برای اصناف درنظر گرفته شود، حتما به اصناف داخل شهر اختصاص یابد.
رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، زیارت گردشگری و رسانه شورای اسلامی شهر مشهد گفت: تخفیفیات و بخشودگی هایی که از ابتدای سال تاکنون برای اصناف در نظر گرفته شده، نشان دهنده عزم مدیریت شهری و شهردار در حمایت از اصناف است.
اصولی تصریح کرد: در حوزه فرهنگی و اجتماعی راهبردی را تحت عنوان تقویت هویت شهر مشهد به سمت مرمت و احیای چند بافت تاریخی از جمله بازار سرشور و بازار فرش حرکت کردیم که در این راستا خود اصناف کمک کردند که دستاورد آن بازسازی این دو مکان تاریخی که قدمت آن به دوره تیموریان می رسد، است. همچنین در حال برنامه ریزی برای آماده سازی خانه های تاریخی و واگذاری آن به اصناف هستیم تا از این طریق کاربری آنان را عمومی تر کنیم.
رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، زیارت گردشگری و رسانه شورای اسلامی شهر مشهد بیان کرد: همچنین در زمینه طرح جامع ساماندهی فضای تبلیغاتی شهر دغدغه هایی از سوی کسبه وجود داشت که پس از بررسی طرح متوجه نگاه بالا به پایین موجود در این طرح شدیم و درخواست کردیم تا انعطاف بیشتری در این طرح لحاظ شود زیرا زیبایی شهر در تنوع و تکثر است و وحدت باید در عین کثرت ایجاد شود.
اصولی خاطرنشان کرد: همچنین در این دوره کمترین میزان پلمپ واحدهای صنفی را در کارنامه خود ثبت و بیشتر به سمت اصلاح و استاندارد سازی صنوف حرکت کرده ایم.
حوریه جمالی پور

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات