راه‌یابی 148 اثر به مرحله داوری نهایی جشنواره ملی داستان آب اصفهان

راه‌یابی 148 اثر به مرحله داوری نهایی جشنواره ملی داستان آب اصفهان

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، دبیر هنری دومین جشنواره ملی داستان آب با اعلام این خبر گفت: در بخش داستان 97 اثر، در بخش نزدیک داستان  12 اثر، در بخش نویسندگان کودک و نوجوان 22 اثر و در بخش آثار نویسندگان بزرگسال کودک و نوجوان 17 اثر به مرحله نهایی جشنواره راه یافتند. "سلمان باهنر" با اشاره به گسترش دایره مخاطبان جشنواره به تمامی فارسی زبانان دنیا ادامه داد: این آثار از میان 355 اثر ارسالی از تمامی استان‌های کشور و همچنین کشورهایی از قبیل افغانستان، کانادا، آمریکا و ... توسط هیئت انتخاب پنج نفره بررسی و انتخاب شدند.
او با اشاره به روند کار، معیارهای داوری و نحوه انجام آن گفت: در جشنواره امسال بر اساس برنامه‌ریزی‌ها و تجربه اولین جشنواره ملی داستان آب در چهار بخش داستان، نزدیک داستان، نویسندگان کودک و نوجوان و آثار نویسندگان بزرگسال کودک و نوجوان داستان‌های برگزیده تقسیم بندی و به داوران نهایی ارائه شدند. باهنر اظهار داشت: میزان اهمیت موضوع آب در کنار معیارهای تخصصی ادبی و رعایت اصول داستان نویسی از جمله معیارهای داوری آثار ارسالی بود.
دبیر هنری دومین جشنواره ملی داستان آب افزود: از دیگر ویژگی‌ داستان‌های رسیده امسال خلاقیت، ایده‌های نو و نیم نگاهی به تبعات بحران‌های اخیر بوده است.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به ادامه شیوع کرونا مراسم اختتامیه امسال به‌صورت ترکیبی مجازی و با شرکت کنندگان محدود با رعایت فاصله اجتماعی برگزار خواهد شد و به زودی جزییات آن اعلام می‌شود.
دبیر هنری دومین جشنواره ملی داستان آب در پایان گفت: اسامی راه یافتگان در سایت شرکت آب منطقه‌ای اصفهان منتشر شده است.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات