بخشی از سامانه دوم آبرسانی اصفهان سال آینده وارد مدار می‌شود

بخشی از سامانه دوم آبرسانی اصفهان سال آینده وارد مدار می‌شود

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "هاشم امینی" افزود: تا زمانی که سامانه دوم آبرسانی اصفهان بزرگ وارد مدار آب شرب اصفهان نشود به طور قطع در مواقع پیک مصرف، در شرایط سختی برای تامین آب شرب قرار داریم، اما امیدواریم در سال آینده بخشی از سامانه دوم آبرسانی اصفهان بزرگ، وارد مدار شود.
وی با بیان اینکه شرکت آب منطقه‌ای اصفهان متولی اجرای پروژه سامانه دوم آبرسانی اصفهان بزرگ است، گفت: با این وجود شرکت آب و فاضلاب به عنوان بهره بردار این پروژه بخشی از تامین مالی آن را برعهده گرفته و در حال اجرای لوله‌های ۱۴۰۰ این پروژه است.
امینی همچنین به پیشرفت ۳۰ درصدی سازه‌ای سامانه دوم آبرسانی اصفهان بزرگ اشاره کرد و گفت: در حال حاضر بحث لوله گذاری و تامین تجهیزات این طرح در حال پیگیری است و مدیریت استان در نظر دارد بخشی از سامانه دوم آبرسانی اصفهان بزرگ را از سال آینده وارد مدار کند  و از این طریق کمبود آب شرب و بهداشت 56 شهر و 300 روستای استان حل شود.
وی همچنین تاکید کرد: تصفیه‌خانه بابا شیخعلی به عنوان یکی از پیشرفته‌ترین تصفیه‌خانه‌های کشور است که از لحاظ مباحث کیفی آب هیچ مشکلی ندارد و سیستم اُزون کلر آن شرایط مناسبی دارد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با بیان اینکه بسته شدن زاینده رود موجب حذف و خالی شدن چاه‌های فلمن می‌شود، اظهار کرد: با اقدامات صورت گرفته به‌دنبال افزایش ظرفیت انتقال آب از تونل اشترجان هستیم که می‌تواند حذف چاه‌های فلمن را جبران کند.
وی همچنین در خصوص بازچرخانی آب خاکستری در اصفهان، اظهار کرد: در این خصوص شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان تفاهم‌نامه‌ای با سازمان نظام مهندسی ساختمان جهت جمع آوری آب‌های خاکستری امضا کرده و قرار است برخی مجتمع‌ها، آموزش و پرورش، مدارس و ... آب خاکستری را به چرخه برخی مصارف از جمله آبیاری برگردانند و امیدواریم آب خاکستری یکی از الزامات احداث مجتمع‌های مسکونی شود.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات