پیشرفت ۸۶ درصدی سد نم رود

مجری طرح سد نم رود شرکت آب منطقه ای تهران گفت: این پروژه ملی تاکنون ۸۶ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و همه توان جهت تکمیل هرچه سریعتر آن به کار گرفته شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، " عادل ساعدی" با اعلام مطلب فوق اظهار داشت: سد نم رود یکی از سدهای درحال احداث واقع در استان تهران است که در فاصله۱۴۰ کیلومتری شهر تهران قرار دارد.

وی افزود: این سد ظرفیت تنظیم آب به میزان سالانه ۱۲۰ میلیون متر مکعب را دارد و آب حدود ۳۵ هزار هکتار از اراضی منطقه را تامین خواهد کرد.

مجری طرح سد نم رود شرکت آب منطقه ای تهران با بیان اینکه عملیات احداث بدنه سد مطالعات و خدمات مهندسی افزون بر ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارند، اظهار داشت: تاکنون حدود ۶۵ درصد اراضی واقع در حریم این سد نیز استملاک شده و برای تملک باقی اراضی نیاز به حمایت دولت و همکاری بیشتر مردم بومی منطقه است.

وی میزان پیشرفت عملیات سازه های جانبی این طرح را حدود ۸۵ درصد عنوان کرد و گفت: در مجموع طرح سد نم رود حدود ۸۶ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تا اتمام کامل طرح بالغ بر ۳۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

ساعدی عدم تخصیص کافی اعتبارات مورد نیاز و  مشکلات تملک اراضی روستای سله بن  و همچنین شرایط  نامساعد جوی را  از مهمترین چالش های موجود در اجرای این طرح عنوان و خاطرنشان کرد: راهکارهایی جهت حل این مشکلات به وزارت نیرو و استانداری ارائه شده است، علاوه بر آن انتظار می رود اهالی منطقه همکاری بیشتری در این زمینه داشته باشند تا با بهره برداری از این طرح بزرگ ملی از منافع آن بهره مند شوند.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای تهران

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای تهران

    شركت آب منطقه‌ای تهران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات