شهروندان شیراز در آینده شاهد آثار اقدامات زیرساختی مدیریت فعلی شهر خواهند بود

شهروندان شیراز در آینده شاهد آثار اقدامات زیرساختی مدیریت فعلی شهر خواهند بود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر سید عبدالرزاق موسوی عصر یکشنبه هشتم تیرماه در آیین افتتاح سه پروژه‌ی عمرانی در این شهر، گفت: در روز بزرگداشت حضرت شاهچراغ (ع) شاهد بهره‌برداری از سه پروژه عمرانی بزرگ در شهرمان هستیم که این خود مایه برکت برای شهروندان سومین حرم اهل بیت است.
وی شیراز امروز را محصول تلاش‌های مردم و مسئولان در همه مقاطع تاریخی این شهر دانست، افزود: اگر امروز پروژه‌ای به ثمر می‌نشیند حاصل تلاش انسان‌های زیادی است که البته نه‌تنها به این دوره از شورا و شهرداری محدود نمی‌شود بلکه حتی بخشی از محصول امروز به دهه‌های گذشته برمی‌گردد.
موسوی با بیان اینکه بسیاری از خدمات و اقدامات در ادوار مختلف شورا و شهرداری به عنوان وظایف ذاتی آنها و به صورت عادی انجام می‌شود، تاکید کرد: آنچه مهم است این است که خداوند توفیق خدمت را به چه کسی عطا می‌کند و ما خدای بزرگ را شاکر هستیم که فرصت بهره‌برداری از پروژه‌های بزرگی همچون این سه پروژه عمرانی را نصیب این دوره از شورا و شهرداری کرده است.
رییس شورای اسلامی شهر شیراز در ادامه با اشاره به نامگذاری سه پروژه عمرانی ورودی غربی شیراز، گفت: این شعار نیست که ما هرچه داریم مدیون شهداست و این کشوری که امروز به ما رسیده محصول خون شهیدانی است که در سخت‌ترین شرایط و با کمترین امکانات جان خود را نثار آیندگان خود کردند.
وی نامگذاری یکی از این پروژه‌ها را به نام شهید رودکی با هدف زنده نگه داشتن یاد و نام این سردار شهید عنوان کرد و افزود: البته وظیفه همه ماست که علاوه بر یاد و نام شهدا، راه و روش زندگی آنها را هم الگوی رفتاری خود قرار دهیم.
موسوی با اشاره به نامگذاری پروژه مهندسین، نقش متخصصان را در سازندگی این شهر و صحنه‌های مختلف تاریخ کشور، بسیار کلیدی خواند و گفت: این نامگذاری شاید پاسخگوی بخش خیلی کوچکی از زحمات مهندسان تلاش‌گر باشد.
رئیس شورای شهر شیراز خدمات مرحوم محمد بهمن‌بیگی را ماندگار توصیف کرد و افزود: شمار انسان‌هایی که از دامن آموزش عشایر منشاء خدمات بزرگی در کشور شده‌اند، بسیار زیاد است و این موضوع حاکی از اثربخشی اقدامات ایشان است.
موسوی در ادامه با بیان اینکه تاریخ درباره همه ما قضاوت خواهد کرد، تاکید کرد: ما نباید گمان کنیم فرصت نامحدود داریم و اگر امروز قدردان خادمان خود نباشیم روزی این بی‌مهری به ما هم خواهد رسید.
رئیس شورای شهر شیراز در پایان با تقدیر از همه نقش‌آفرینان در مراحل مختلف پروژه‌های شیراز، اظهار امیدواری کرد که امسال شاهد افتتاح پروژه‌های موثر دیگری هم باشیم و اضافه کرد: البته لازم است توجه کنیم که برخی از پروژه‌های بزرگ که در حال اقدام است نمود عینی ندارند چرا که اغلب زیرساختی و یا نرم‌افزاری هستند و ما بعدها شاهد آثار کامل آنها خواهیم بود.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری شیراز

    منبع خبر

    شهرداری شیراز

    شهرداری شیراز یک شهرداری در شهر شیراز می باشد

      نظرات