دکتر «علی ناصری»: فروشندگان سیار میوه و تره‌بار و عرضه کنندگان دام شیراز سامان‌دهی می‌شوند

دکتر «علی ناصری»: فروشندگان سیار میوه و تره‌بار و عرضه کنندگان دام شیراز سامان‌دهی می‌شوند

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر «علی ناصری» با اشاره به طرح جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر شیراز با موضوع سامان دهی عرضه، فروش و کشتار دام در محدوده شهر شیراز که در جلسه یکصد و بیست و هشتم این کمیسیون مورد بررسی قرار گرفت، اظهار داشت: با تشکیل کارگروه تخصصی در خصوص سامان دهی عرضه، فروش و کشتار دام در محدوده شهر شیراز با محوریت شهرداری به این موضوع پرداخته می‌شود.

وی تصریح کرد: در این کارگروه تخصصی نمایندگان کمیسیون «محمدتقی تذروی» و «احمد تنوری» و دستگاه های اجرایی ذیربط همچون اداره کل جهاد کشاورزی، اداره کل دامپزشکی و اداره کل محیط زیست حضور داشته و نتایج طرح ظرف مدت یک ماه در قالب لایحه تهیه و جهت بررسی به شورای اسلامی شهر ارائه می‌شود.

سامان دهی فروشندگان سیار میوه ‌و تره‌بار در محدوده شهر شیراز موضوع دیگری بود که رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز به آن اشاره داشت و گفت: این موضوع با هدف جلوگیری از اختلال ترافیک، عرضه محصولات بی‌کیفیت و عدم نظارت بر عرضه محصولات کشاورزی مورد بررسی قرار گرفت.

ناصری یادآور شد: در روند رسیدگی به این موضوع نیز علاوه بر تشکیل کارگروه تخصصی با محوریت معاونت خدمات شهری و سازمان سامان دهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری، نمایندگان کمیسیون و دستگاه‌های اجرایی ذیربط حضور داشته و نتایج ظرف مدت یک ماه در قالب لایحه تهیه و جهت بررسی به شورای اسلامی شهر ارائه می‌شود.

گفتنی است در اجرای بند ۱۸ ماده ۸۰ قانون تشکیلات وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران و بندهای ۱۵ و ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری، ماده ۳ آئین نامه نحوه نگهداری حیوانات اهلی، ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی و ماده ۱۲ قانون نظام صنفی، به این موضوع پرداخته شده است.

پایان خبر /

لینک اصل خبر در سایت شورای شهر شیراز

    منبع خبر

    شورای شهر شیراز

    شورای شهر شیراز یک شورای شهر در شهر شیراز می باشد

      نظرات