با رعایت بهره وری و الگوی کشت، کشاورزان استان آب پایداری برای...

مهندس اسماعیل افشاری؛مدیرعامل شرکت آب منطقه ای زنجان، در آخرین روز از هفته صرفه جویی در مصرف آب با حضور در استودیو خبر ساعت 20 سیمای شبکه اشراق و خبر 19 رادیو شبکه اشراق بصورت ارتباط زنده ضمن توصیه به صرفه جوئی در مصرف آب ، از روند عملیات اجرایی پروژه سد تالوار گزارشی ارائه نمود.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای زنجان، ،افشاری با اشاره به اینکه سد تالوار در سال 1392 آبگیری شده است،اظهارداشت: برای اتمام کارهای باقی مانده این پروژه مهم حدود 120 میلیارد تومان اعتبار نیاز است که در صورت تخصیص 50 درصد این اعتبار نیز، این شرکت می تواند برای اواخر امسال یا اوایل سال آینده، این طرح را به اتمام برساند.

وی، با تاکید به هفته صرفه جویی در مصرف آب و برق و تقارن آن با بحث ویروس کرونا،گفت: مصرف حدود 20 ثانیه ای هر فرد برای شستشوی دستها برای زدودن این ویروس، می تواند آب چند ساله را از منابع آب زیرزمینی بیرون بکشد و در این میان از هم استانیهای عزیز انتظار داریم در این ایام، در خلال این شستشو آب را بسته و پس از اتمام این روند، دستها را بشویند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای زنجان،تصریح کرد:کشاورزان و بهره برداران باید به نتیجه برسند که این آب متعلق به خودشان است و با  استفاده از روشهای نوین آبیاری و تغییر الگوی کشت و کاشت محصولات کم آب بر در مزارع ضمن افزایش بهره وری ،برای دراز مدت آب پایداری را برای استان محقق نمایند.

افشاری با اشاره به وضعیت آب سدهای استان،اظهار داشت: 75 درصدسدتهم پر است و  سدگلابر امسال آورد خوبی داشته و حدود 72 درصد حجم آن پر شده و سد کینه ورس نیز چون بهره برداری آن برای آب شرب تازه شروع شده ، در آستانه سرریز شدن می باشد.

دبیر شورای حفاظت منابع آب استان، به سد تالوار نیز اشاره کرد و افزود: 25 درصد این سد پر است و نسبت به سال قبل که 27 درصد بود حدود 2 درصد کاهش را نشان میدهد.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای زنجان

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای زنجان

    شركت آب منطقه‌ای زنجان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات