واحد شماره 5 نیروگاه رامین اهواز به مدار تولید بازگشت/ افزایش 315 مگاواتی توان تولید برق نیروگاه

واحد شماره 5 نیروگاه رامین اهواز به مدار تولید بازگشت/ افزایش 315 مگاواتی توان تولید برق نیروگاه

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "خلیل محمدی"، مدیرعامل نیروگاه رامین اهواز با اعلام این خبر افزود: واحد شماره پنج این نیروگاه که با حادثه شکست روتور توربوژنراتور در آبان‌ماه سال گذشته از مدار خارج شده بود، با تلاش‌های بی‌وقفه و شبانه‌روزی متخصصان نیروگاه رامین به شبکه سراسری برق کشور پیوست.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه خرید روتورها بسیار پرهزینه است و از طرفی ساخت روتور نیز نیاز به زمان طولانی دارد به همین جهت ترمیم روتور فعلی در دستور کار قرار گفت.
محمدی افزود: در این راستا روتور ژنراتور واحد شماره پنج نیروگاه مورد تعمیر و بازسازی قرار گرفت و به دلیل شرایط خاص روتور، سیستم تحریک ژنراتور از حالت دینامیکی به حالت استاتیکی تغییر شکل یافت.
مدیرعامل نیروگاه رامین اهواز گفت: همچنین کار تعمیرات میان دوره‌ای تجهیزات جانبی از جمله برج‌های خنک کن نیروگاه، الکتروموتورهای فشار قوی و فن‌های مرتبط با بویلر نیز تحت تعمیر و بازسازی قرار گرفتند و نهایتاً پس از رفع اشکالات، این واحد 315 مگاواتی به شبکه سراسری برق کشور پیوست.
گفتنی است، نيروگاه رامين اهواز دارای 6 واحد توليدی است که نقش مهمی را در تقويت، تثبيت و پايداری شبكه سراسری برق كشور ايفا می‌كنند.
در حال حاضر تمامی واحدهای این نیروگاه جهت گذر از پیک تابستان در مدار تولید برق هستند.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات