منظر شهری زیبا، نگرشی نوین در راستای بهبود سلامت روان شهروندان

منظر شهری زیبا، نگرشی نوین در راستای بهبود سلامت روان شهروندان

منظر شهر ی زیبا، نگرشی نوین در راستای بهبود سلامت روان شهروندان
شهردار شاهرود با اشاره به اینکه مدیریت شهری می تواند با عناصری چون رنگ، نور،آب و فضای سبز مناسب ، افزون بر سلامت جسمانی موجب آرامش روان ، بازده کاری بیشتر و کیفیت زندگی برتر شود، گفت: منظر شهری زیبا، نگرشی در راستای بهبود سلامت روان شهروندان است
به گزارش روابط عمومی مدیریت شهری شاهرود شاهرود، علیرضا حاجی محمد علی با بیان اینکه امروزه جامعه با چالش های زیادی در زمینه بیماریهای مرتبط با استرس مواجه شده است که مدیریت شهری می تواند با استفاده از ابزارهای مدرنیته تاثیرات مثبتی را در شهر ایجاد و تا اندازه ای به کاهش استرس شهروندان کمک نماید، افزود: استفاده از رنگ ها، نور، آب، فضای سبز میزان پاسخ های فیزیولوژیک به استرس را کاهش می دهد و توانایی سازگاری با وقایع استرس زا را بهبود می بخشد.
وی ضمن بیان این مطلب که انسان تحت تاثیر شرایط محیطی و عوامل فردی نامطبوع، تعادل و آرامش روحی و روانی خود را از دست داده و دچار مسائل چون استرس و اضطراب ، خشونت ، افسردگی و ... می شود، ابراز داشت: زیبا سازی فضای سبز، کاشت درخت و درخچه، کاشت گل در سطح شهر، ایجاد فضاهای ورزش همگانی در تمامی پارکها، احداث پارک و بوستان، نورپردازی و احداث آبنما و ... از جمله اقدامات شهرداری در راستای پیشگیری از افزایش استرس در حوزه سلامت است.
شهرداری شاهرود در پایان با اشاره به اینکه فضاهای عمومی زیبا و اماکن تفریحی در شهر می تواند در کاهش اضطراب و استرس ، کارکرد درمانی داشته و با ایجاد لطافت روحی و عاطفی در شهروندان ، حس خشونت و پرخاشگری آنها را کنترل کند، اظهار داشت: مدیریت شهری شاهرود در راستای آماده سازی و بستر سازی آموزش به شهروندان در قالب محله محوری در حوزه سلامت آمادگی خود را اعلام داشته و در این راستا از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد.
لینک اصل خبر در سایت شهرداری شاهرود

    منبع خبر

    شهرداری شاهرود

    شهرداری شاهرود یک شهرداری در شهر شاهرود می باشد

      نظرات