اهمیت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی با توجه به کم آبی بی سابقه امسال

مدیر امور منابع آب شهرستان های شهریار ، ملارد و قدس از برگزاری اولین جلسه شورای حفاظت از منابع آب در شهرستان شهریار در سال ۹۹ خبر داد.

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای تهران، "محمدرضا گیتی پژوه" ضمن تشکر از  پیگیری ویژه شورای حفاظت از منابع آب توسط عوامل فرمانداری شهرستان شهریار و حساسیت ویژه فرماندار در این خصوص اظهار داشت:  بحث کم آبی در سال جاری نسبت به سال های گذشته بی سابقه بوده و با توجه به اهمیت اجرای طرح تعادل بخشی آب های زیر زمینی، هدف اصلی  امورمنابع آب در سال جاری جلوگیری از حفر چاه های غیرمجاز و انسداد چاه های غیر مجاز در حوزه عملکرد امور  می باشد.

وی در ادامه صحبت های خود پیرامون طرح تعادل بخشی آب های زیر زمینی افزود: اولویت با انسداد چاه های غیر مجازی می باشد که در حریم ۵۰۰ متری چاه های آب شرب قرار دارند و علاوه بر چاه های غیر مجاز کنترل و  بهره برداری چاه های مجاز، جلوگیری از اضافه برداشت چاه های غیر مجاز  و هم چنین نصب کنتور های حجمی هوشمند نیز از عوامل مهم در حفاظت از منابع  آب می باشد که نیازمند همکاری تمام دستگاه های مرتبط در این زمینه  می باشیم.

مدیر امور منابع آب شهریار با اشاره به اینکه در این نشست دستور جلسه مورد بررسی  و تبادل نظر قرار گرفت،  گفت:  طبق بررسی های صورت گرفته در قسمت آب های زیر زمینی بحث به روز رسانی پروانه بهره  برداری چاه ها،  اعمال ضرایب اصلاح و تعدیل دشت، توسعه و استفاده بهینه از منابع آبی پایدار (پساب ) و در قسمت آب های سطحی نیز آزاد سازی  حریم و بستر  رودخانه ها ، جلوگیری از  ساخت و ساز های غیر مجاز ، مشارکت در طرح های ساماندهی و لایروبی  رودخانه های شهرستان مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرقت.

گیتی پژوه در پایان خاطر نشان کرد: بحث کم آبی و افزایش دما در سال جاری، اهمیت حفاظت و صیانت هر چه بیشتر از منابع آبی زیر زمینی و سطحی را بیش از گذشته پررنگ می کند و امور آب شهرستان شهریار با هوشیاری تمام و مصمم تر از همیشه در عمل به وظایف خود در این حوزه و برخورد قانونی با متخلفان می کوشد.

گفتنی است،در پایان جلسه پیشنهاداتی از سوی مدیر امور منابع آب و معاون فرماندار شهرستان در خصوص حفاظت از این منابع آبی مطرح و مصوب گردید.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای تهران

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای تهران

    شركت آب منطقه‌ای تهران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات