انسداد ۲۶ حلقه چاه غیر مجاز در تهران بزرگ

مدیر امور منابع آب تهران و پردیس گفت: طی یک ماه گذشته با انسداد ۲۶ حلقه چاه غیر مجاز از خروج ۳۱۲۲ متر مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "راما حبیبی" با اعلام مطلب فوق افزود: با تلاش گروه گشت و بازرسی و با همکاری کارشناسان حقوقی و اخذ دستور قضایی طی یک ماه گذشته ۲۶ حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در مجموع به عمق  ۱۱۹۷ متر و با دبی ۲۵.۱۲ مترمکعب در روز مسدود  شد.

مدیر امور منابع آب تهران و پردیس تصریح کرد: ضمناً طی این مدت در بخش آب های زیرزمینی،۶۸ مورد کنترل و بهره برداری، دو مورد جلوگیری از اضافه برداشت (تقلیل منصوبات) با حجم تخلیه سالیانه بیش از  ۲۲۸ هزار مترمکعب، ۱۳ مورد احکام قضایی اجرا شده و ۹ مورد شناسایی چاه غیرمجاز انجام و اخطاریه آن صادر گردیده و همچنین با پیگیری های واحد بازرسی و نظارت نسبت به نصب ۶ دستگاه کنتور حجمی هوشمند بر روی چاه های پروانه دار اقدام شد.

حبیبی با تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی گفت: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب تهران بزرگ بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای تهران

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای تهران

    شركت آب منطقه‌ای تهران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات