فعالیت ها در سد عمارت از سرگرفته می شود

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل در بازدید عصر امروز از سد عمارت گرمی گفت: به دنبال اخذ منابع مالی، فعالیت ها در سد عمارت گرمی از سرگرفته می شود.

مهندس عباس جنگی مرنی که به همراه جمعی از مدیران و کارشناسان شرکت از بخش های مختلف بازدید می کرد، تصریح کرد: خوشبتانه با تلاشهای صورت گرفته توسط مسئولین استانی و شهرستانی، فعالیت ها در سد عمارت که طی چند ماه گذشته متوقف شده بود، تداوم خواهد یافت.

وی با اشاره به پیشرفت بالغ بر 93 درصدی این سد اظهار داشت: با تلاش و همت تمامی همکاران بدنه سد و بسیاری از اقدامات لازم برای تکمیل سد انجام یافته است که با اختصاص منابع مالی جدید، روند تکمیل سد از روزهای آتی شروع خواهد شد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل با اشاره به تاثیر بسیار مثبت این سد در توسعه و آبادانی منطقه عنوان کرد: با تکمیل و بهره برداری از این سد بخش قابل توجهی از کمبود منابع آب در بخش های مختلف شرب و کشاورزی و صنعت در منطقه مرتفع خواهد شد.

نماینده مجری طرح سد عمارت گرمی نیز در این بازدید با ارائه گزارش مبسوطی از آخرین وضعیت و پیشرفت سد در جناح های مختلف، گفت: روند عملیات اجرایی این سد با مشارکت مالی بنیاد مستضعفان شتاب می گیرد.

سد عمارت بزرگترین سد استان اردبیل می‌باشد که با حجم مخزن ۱۸۲ میلیون متر مکعب و به ارتفاع ۱۰۶ متر از پی در دست احداث است. تامین آب شرب مردم منطقه و توسعه و بهبود کشاورزی ۱۲ هزار هکتار از اراضی منطقه از دیگر اهداف مهم این طرح می‌باشد .

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات