نشست مشترک مدیر منابع آب خلخال با دهیاران بخش شاهرود شهرستان...

به منظور جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم رودخانه ها و طبق مصوبات شورای تامین شهرستان خلخال، نشست مشترک مدیر منابع آب خلخال با دهیاران بخش شاهرود شهرستان خلخال برگزار شد.

در این نشست بخشدار شاهرود با اشاره به لزوم همکاری دهیاران با اداره منابع آب خلخال جهت حفاظت و صیانت از حریم رودخانه ها و مسیل ها گفت: برای صیانت از منابع آب و همچنین حفظ جان مردم باید از تجاوز به حریم رودخانه ها و مسیل ها جلوگیری کنیم.

مدیر امور منابع آب خلخال نیز در این جلسه با اشاره به یکی از مصوبات جلسات گذشته شورای تامین شهرستان خلخال با موضوع لزوم مشارکت دهیاران در جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم رودخانه ها و مسیل ها گفت: خوشبختانه دهیاران روستاها همکاری مناسبی در زمینه اطلاع رسانی و جلوگیری از تجاوز به حریم رودخانه ها و مسیل ها با اداره منابع آب خلخال دارند.

مهندس رضا شمسی با ارایه گزارشی از وضعیت رودخانه های شهرستان و اقدامات انجام گرفته در سالهای اخیر در حوزه آزادسازی و لایروبی رودخانه های شهرستان افزود: در سال 98 حدود 6 کیلومتر و در سه ماهه اول سال 99 حدود 4 کیلومتر از رودخانه ها و مسیلهای شهرستان لایروبی و آزادسازی شده است که بخشی از این اقدامات با همکاری دهیاران روستاها محقق شده است.

وی در ادامه به توضیح ماده 2 قانون توزیع عادلانه آب و وظایف و اختیارات وزارت نیرو، دادستانی و مقامات نظامی پرداخت و ضمن اشاره به وظایف دهیاریها بر اساس بند 30 ماده 10 قانون دهیاریها بر حساسیت موضوع و لزوم اهتمام بیشتر دهیاریها تاکید نمود.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات