عملیات احداث باند دوم دامنه خوانسار – گلپایگان – خمین در دست اجرا

عملیات احداث باند دوم دامنه خوانسار – گلپایگان – خمین در دست اجرا

عملیات احداث باند دوم دامنه خوانسار – گلپایگان – خمین در دست اجرا/ تکمیل باند دوم دامنه خوانسار – گلپایگان – خمین در انتظار تامین اعتبار است.
مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان تکمیل باند دوم دامنه – خوانسار – گلپایگان – خمین را یکی از اولویت های راهسازی این اداره کل عنوان کرد و گفت: این محور یکی از جاده های ترانزیتی و بین استانی محسوب می شود که احداث آن به منظور جلوگیری از تصادفات رخ به رخ و حذف نقاط پرتصادف همواره مدنظر بوده است.
به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان، علیرضا قاری قرآن مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان با بیان اینکه محور دامنه – خوانسار – گلپایگان – خمین، به طول تقریبی ۱۴۰ کیلومتر به عنوان یکی از اصلی ترین راه های مواصلاتی و شریانی استان اصفهان با استانهای غربی و شمالی کشور محسوب می شود اذعان داشت: ۱۱۰ کیلومتر از این محور در حوزه راه های استان اصفهان واقع شده و این اداره کل با نگاهی ویژه به منظور ارتقاء سطح کیفی، حذف نقاط حادثه خیز و تصادفات رخ به رخ، چهارخطه نمودن مسیر را در دستور کار قرار داده است.
وی با اشاره به اینکه عملیات اجرایی ۳۳ کیلومتر از این مسیر در سال ۱۳۹۵ آغاز گردیده، تشریح کرد: ۲۲ کیلومتر آن حدفاصل دامنه تا ورودی شهر خوانسار، ۶ کیلومتر حدفاصل خوانسار تا گلپایگان و ۵ کیلومتر محدوده گلپایگان - خمین می باشد، که مورد بهره برداری قرار گرفته و بصورت ۴ خطه ترافیک عبوری جداشده است.
مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان در خصوص مسیر در حال تکمیل عنوان کرد: ۵کیلومتر در محدوده کمربندی وانشان، ۴ کیلومتر (کمربندی سعید آباد در دو باند رفت و برگشت) و ۱۳ کیلومتر کمربندی خوانسار در حال اجرا و تکمیل می باشد که با توجه به واقع شدن مسیر در منطقه کوهستانی خوانسار، حجم عملیات اجرایی آن قابل توجه است.
وی ابرازامیدواری کرد که با تامین اعتبار به‌موقع، پروژه در زمان کمتری تکمیل شود و جهت استفاده هموطنان گرامی مورد بهره برداری قرار گیرد.
قاری قرآن افزود: با احداث باند دوم این محور، چهار خطه نمودن مسیر و جدا سازی ترافیکی، کلیه تصادفات رخ به رخ حذف می شود همچنین با اصلاح شعاع قوس ها و پلان هندسی مسیر، دیگر در این محورشاهد حوادث ناگوار و اتفاقات تلخ نخواهیم بود.

لینک اصل خبر در سایت اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان

    منبع خبر

    اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان

    اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات