تصرف غیرمجاز یا زمین‌خواری را به کجا گزارش دهیم؟

تصرف غیرمجاز یا زمین‌خواری را به کجا گزارش دهیم؟

تصرف غیرمجاز یا زمین‌خواری را به کجا گزارش دهیم؟ / تلفن ۱۶۵۶ پل ارتباطی با مردم برای مقابله با زمین‌خواری
مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: مقابله اثربخش با زمین‌خواران نیازمند یک عزم و اراده ملی و همگانی است، لذا شهروندان می توانند از طریق سامانه ارتباط مردمی (تلفن گویای ۱۶۵۶) هرگونه تعرض به اراضی ملی را گزارش دهند.
به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان، علیرضا قاری قرآن مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان با بیان اینکه اراضی ملی دولتی سرمایه نسل های آینده این سرزمین هستند اذعان داشت: هرچقدردر برابر افراد متجاوز به اراضی ملی، قاطعانه برخورد شود به همان اندازه به نسل آینده و آبادانی کشور خدمت بیشتری ارائه شده است.
وی با اشاره به اینکه مقابله اثربخش با زمین‌خواران نیازمند یک عزم و اراده ملی و همگانی است خاطرنشان کرد: شهروندان درصورت مواجهه با موارد مشکوک تعرض و تصرف می‌توانند با سامانه ۱۶۵۶ تماس حاصل نمایند و اینگونه موارد را گزارش دهند.
مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان افزود: این سامانه می‌تواند در مبارزه با زمین‌خواری، دقت، سرعت و نظارت را افزایش دهد.
وی همچنین گزارش‌دهی مردمی این سامانه را به صورت ۲۴ ساعته‌ عنوان کرد، و گفت: شهروندان‌ می‌توانند در هر ساعت شبانه‌روز در صورت مشاهده موارد دست‌درازی و تجاوز به زمین‌های دولتی و ملی گزارش خود را اعلام نمایند.
قاری قرآن با اشاره به ویژگی "شهروند مسئولیت‌پذیر" که به مسائل و اتفاقات پیرامون محیط زندگی خود بی‌تفاوت نیست، گفت: امر مهم «مسئولیت‌پذیری اجتماعی» ایجاب می‌کند همه شهروندان در برابر آسیب‌ها و معضلاتی که جامعه را با تهدید مواجه می‌سازد و یکی از آن‌ها موضوع زمین‌خواری است، واکنشی از جنس همکاری و همیاری از خود نشان دهند.

لینک اصل خبر در سایت اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان

    منبع خبر

    اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان

    اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات