افزایش کیفیت زندگی و معیشت شهروندان از وظایف شهرداری ها است

افزایش کیفیت زندگی و معیشت شهروندان از وظایف شهرداری ها است

به گزارش روابط عمومی معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری قزوین، منتظری  در آستانه فرارسیدن روز شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، ضمن تبریک این روز به شهرداران، دهیاران و تمامی کارکنان خدوم مجموعه مدیریت شهری، گفت: نامگذار ی ۱۴ تا بيستم تیرماه به‌عنوان هفته «شهرداری و دهیاری» اقدامی ارزنده و فرصتی مغتنم است تا ضمن قدردانی و تجلیل از فعالیت‌های خالصانه و شبانه‌روزی خادمان مردم در عرصه‌های مختلف شهرداری و مدیریت شهری، به ارزیابی عملکرد و فعالیت‌های این نهاد اجتماعی به‌منظور ارتقای سطح خدمت‌رسانی به مردم پرداخته شود.

منتظری افزود: تمامی خادمین مردم در شهرداری و دهیاری‌ها به‌صورت شبانه‌روز ی در حال فعالیت هستند تا با برنامه‌ریزی مدون و رویکرد علمی بتوانند شهر و روستا را به محلی مناسب برای کار و زندگی شهروندان تبدیل نمایند و در این مسیر شهرداری‌ها با فراهم آوردن امکانات و خدمات زیربنایی، چشم‌اندازی زیبا و دل‌پذیر از محیط و منظر شهری را برای شهروندان فراهم آورده‌اند.

سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری قزوین یکی از مهم‌ترین اهداف مجموعه مدیریت شهری را افزایش کیفیت زندگی و معیشت شهروندان در قالب اقشار و گروه‌های مختلف مردمی برشمرد و تصریح کرد: یکی از اهداف مهم مدیریت شهری فراهم ساختن محیط مطلوب برای کار و زندگی شهروندان است. به‌طوری‌که مدیریت شهری ضمن کنترل و نظارت‌ بر ساختار کالبدی، اقتصادی و اجتماعی و زیست‌محیطی شهرها، با اتخاذ خط‌مشی‌‌های بلندمدت راهبردی موجب توسعه پایدار شهرها می‌شود.

منتظری با تأکید بر اینکه برنامه محوری از اولویت‌های مجموعه مدیریت شهری است، بیان کرد: در راستای دستیابی به چشم‌انداز شهر قزوین به‌عنوان شهری برنامه‌پذیر با مدیریت شهری علمی و پاسخگو و شهروندانی مسئولیت‌پذیر تا افق 1400، شاخص‌ها و اقدامات قابل‌توجهی در راستای تحقق اهداف توسعه پایدار در برنامه معاونت‌ها، مناطق، سازمان‌ها و ادارات تحت‌پوشش شهرداری قزوین دیده‌شده است.

سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری قزوین خاطرنشان کرد: شهرداری‌ها با ارائه خدمات مطلوب به شهروندان به‌ویژه اقشار ضعیف و محلات کمتر برخوردار شهری در تلاش برای برقراری عدالت و پیشرفت شهر هستند و در این راه، همکاری و همگرایی شهروندان نقش مهمی در تحقق و موفقیت برنامه‌های شهرداری خواهد داشت.

وی در پایان ضمن تبریک هفته شهرداری و دهیاری از تلاش‌های بی‌دریغ همه فعالان این عرصه در شهرداری‌ها، دهیاری‌ها، شورا‌های اسلامی شهر و روستا تقدیر و تشکر کرد.

پایان پیام

لینک اصل خبر در سایت شهرداری قزوین

  منبع خبر

  شهرداری قزوین

  شهرداری قزوین

  شهرداری قزوین یک شهرداری در شهر قزوین می باشد

   نظرات