دیدار شهردار شهر جهانی با...

شهردار یزد، رؤسای سازمان های تابعه و مدیران مناطق شهرداری یزد به مناسبت "روز شهرداری ها و دهیاری ها" با حضرت آیت الله محمد رضا ناصری یزدی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد دیدار و گفت و گو کردند.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری یزد -  جمال الدین عزیزی شهردار در این دیدار که مدیران مناطق پنجگانه شهرداری و رؤسای سازمان های تابعه نیز حضور داشتند به تشریح عملکرد و برنامه ها و معرفی پروژه های در دست اقدام شهرداری پرداخت و از اجرای ۵۲۰ پروژه شهری با اعتباری بالغ بر ۷۰۰۰ میلیارد ریال در راستای افزایش کیفیت زندگی شهروندان از منابع داخلی شهرداری خبر داد و اظهار داشت: این پروژه ها به مرور تا پایان سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد.

شهردار شهر جهانی یزد با اشاره به اینکه کرونا مشکلات جدی مالی و اعتباری برای شهرداری یزد ایجاد کرده است، ستاد پیشگیری هیچ دستورالعملی برای شهرداری مشخص نشده و نقش شهرداری در این میان شفاف نیست با این وجود از اواخر سال گذشته تاکنون در بسیاری از موارد با ستاد استانی همکاری داشته و داریم.

وی همچنین به هفته شهرداری‌ها و دهیاری ها اشاره کرد و اظهار داشت: در این هفته برنامه‌های مختلفی با همکاری سازمان‌های تابعه شهرداری و مردم و برخی ادارات و سازمان صورت می‌گیرد که افتتاح ۲۰ طرح مختلف عمرانی به ارزش ۵۰۰ میلیارد ریال از اهم آنها است.

عزیزی با اشاره به ضرورت مشارکت شهروندان در مدیریت شهری، اظهار کرد:‌ افزایش کیفیت زندگی شهری و جذب گردشگران مختلف، اولویت شهرداری در اجرای طرح‌های مختلف است.

شهردار یزد در خصوص حمل و نقل عمومی یزد نیز، گفت: برای اجرای اتوبوس BRT نیاز به اوراق مشارکت عمومی است و اگر بتوانیم مجوز انتشار آن را دریافت کنیم، به زودی اقدام به خرید اتوبوس‌ها خواهیم کرد ضمن اینکه ۵۰ اتوبوس بخش خصوصی تعویض و نوسازی و ۵۳ دستگاه نیز مجهز به کولر شده است.

وی خاطرنشان کرد: با این اقدامات، عمر ناوگان حمل و نقل عمومی یزد از ۱۶ سال به زیر ۱۰ سال رسیده و تلاش ما رساندن این شرایط به وضعیتی در خور شهر جهانی یزد است.

حضرت آیت الله محمد رضا ناصری یزدی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد نیز ضمن گرامی داشت "روز شهرداری ها و دهیاری ها، با اظهار رضایت از روند پیشرفت پروژه های شهری، رهنمودهایی را ارائه نمودند و اظهار امیدواری کردند: شهرداری با گسترش مشارکت مردمی و ایجاد درآمد های جدید پروژه های در دست اقدام خود را هرچه سریعتر و با کیفیت مطلوب به اتمام برساند.

امام جمعه یزد گفت: کار برای خدا با نیت خالص باید اولویت مدیران برای حل مشکلات مردم باشد.
حضرت آیت‌الله محمدرضا ناصری با اشاره به سلایق مختلف مدیران، تصریح کرد: اختلاف‌سلیقه نباید عاملی در به تأخیر انداختن خواست مردم باشد بلکه مدیر خوب باید با جدیت و تلاش مضاعف مشکلات مردم را حل کند.
وی با تأکید بر لزوم برآورده کردن سریع نیاز ارباب‌رجوع، اظهار کرد: اشکال ما در کشور جدی نبودن در کارها و کم‌توجهی به کار مردم است.
ناصری خطاب به مدیران شهرداری یزد گفت: بهره‌گیری از همه توانمندی‌ها و استعدادهای جوانان باید موردتوجه قرار گیرد تا در همه امور پیشرفت کنیم.
ناصری یزدی گفت: توجه به خدا، همکاری همه اقشار، حرکت در مسیر سیره اهل بیت عصمت و طهارت (ع) و رعایت حال دیگران موجب موفقیت و مرتفع شدن سایر مشکلات است .
نماینده ولی‌فقیه در استان در ادامه به اهمیت رعایت و توجه به قانون توسط مردم اشاره کرد که باید همواره مدنظر همگان در هر شرایطی قرار گیرد که بدون آن نمی‌توان بر معضلات و مشکلات غلبه کرد.
لینک اصل خبر در سایت شهرداری یزد

  منبع خبر

  شهرداری یزد

  شهرداری یزد

  شهرداری یزد یک شهرداری در شهر یزد می باشد

   نظرات