اتخاذ راهکارهای جایگزین تامین برق تا زمان احداث پست ۴۰۰ کیلوولت لارستان

اتخاذ راهکارهای جایگزین تامین برق تا زمان احداث پست ۴۰۰ کیلوولت لارستان

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "غلامرضا نصیری" با تاکید بر اینکه به‌منظور افزایش ظرفیت انتقال برق در مناطق جنوب فارس و لارستان، احداث پست ۴۰۰ کیلوولت در دستور کار شرکت برق منطقه ای فارس قرار دارد، ادامه داد: محل تامین نقدینگی این پست، بانک توسعه اسلامی بوده که با توجه به مسایل تحریم و مشکلات تامین منابع مالی خارجی، این رویکرد در حال حاضر با محدودیت‌هایی مواجه شده و تحقق پیدا نکرده است.
نصیری، تامین نقدینگی احداث این پست از محل تسهیلات بانک توسعه اسلامی و محدودیت‌های در نظر گرفته شده برای استفاده از منابع مالی خارجی را ناشی از مشکلات سیاسی و تحریمی تامین اعتبار دانست و افزود: در عین حال این محدودیت‌ها خللی در عزم و اراده خدمتگزاران مردم در شرکت برق منطقه‌ای استان فارس برای تامین و انتقال برق مطمئن و پایدار ایجاد نخواهد کرد.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون نیز مسئولان و کارشناسان در شرکت برق منطقه‌ای استان فارس پیگیر احداث پست ۴۰۰ کیلوولت لارستان هستند، افزود: از آنجایی که بار مصرف برق در منطقه جنوب فارس و شهرستان لارستان در حال افزایش است و نیاز به توسعه زیرساخت برق ضروری است، برای جلوگیری از بروز بحران و مشکلات ناشی از عدم احداث پست ۴۰۰ لارستان شرکت برق منطقه‌ای فارس پروژه‌های جایگزین را در طول این مدت اجرا و به مدار بهره‌برداری رسانده است تا مانع از بروز خاموشی‌ها در جنوب فارس شود.
نصیری اضافه کرد: نصب ترانس سوم در پست ۲۳۰ لارستان، احداث خط انتقال از نیروگاه جهرم به لارستان، افزایش ظرفیت پست ۲۳۰ نصیرخانی از جمله اقدامات جایگزین برای پر کردن خلاء نبود پست ۴۰۰ کیلوولت لارستان بوده که به خوبی توانسته است نیاز منطقه جنوب فارس به برق را تامین کند.
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای استان فارس افزایش ظرفیت برخی از پست‌های برق موجود در منطقه را نیز یکی دیگر از راهکارهای جایگزین برای تامین برق مطمئن و پایدار در منطقه لارستان دانست و گفت: در طول این مدت به‌منظور تامین برق مورد نیاز شهرستان‌های جنوبی فارس و منطقه لارستان، پست‌ها و خطوط مربوطه افزایش ظرفیت داشته است.
وی اضافه کرد: افزایش ظرفیت پست ۶۳ کیلوولت بلغان، پست ۶۳ کیلوولت فیشور و پست ۶۳ کیلوولت قیصریه لارستان از جمله پست‌های برق است که افزایش ظرفیت داشته است.
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای استان فارس تاکید کرد: اولویت‌های اجرا در این شرکت به گونه‌ای رقم خورده تا امسال و سال‌های آتی منطقه لارستان با هیچ مشکلی در تامین برق مواجه نباشد که با برنامه‌ریزی منسجم و استفاده از راهکارهای جایگزین احداث پست ۴۰۰ کیلوولت لارستان، این مهم محقق شده است.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات