اخراج صنایع مزاحم از تهران

اخراج صنایع مزاحم از تهران

www.BanaNews.irدر ادامه جلسه روز گذشته شورا، لایحه ساماندهی صنایع، صنوف و مشاغل شهر تهران مورد بررسی قرار گرفت که تصویب آن به هفته آینده موکول شد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) معصومه ابتکار در چهارصد و یازدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در جریان بررسی لایحه ساماندهی صنایع، صنوف و مشاغل شهر تهران، اظهار کرد: شهرداری تهران و کمیته محیط زیست شورای شهر در این زمینه اقداماتی انجام داده است چراکه تاکنون هیچ‌گاه طرحی برای ساماندهی مشاغل و صنوف وجود نداشته است و ماموریت‌هایی به صورت مقطعی انجام می‌شده بنابراین طی چندین جلسه کمیته محیط زیست به طور مبسوط روی این موضوع کار کرده است و شهرداری تهران لایحه‌ای براساس کار کارشناسی و پیشنهاداتی که در شورا مطرح شد تنظیم کرد که همه مسائل را در بر دارد.

ابتکار با بیان اینکه در لایحه مذکور طبقه‌بندی صنایع در قالب قرمز، زرد و سبز تعریف شده است، گفت: واحدهای صنعتی جدید از نظر ما در شعاع کمتر از ۱۲۰ کیلومتری تهران نباید قرار داشته باشد. اما در ادامه جلسه مرتضی طلایی با اشاره به اینکه حقوق اصناف باید در این لایحه مدنظر قرار بگیرد خواستار بررسی لایحه در جلسه هفته آینده شد که این خواسته به تصویب رسید.

 

 

    نظرات