اوضاع قیمت و اجاره مسکن در تهران

اوضاع قیمت و اجاره مسکن در تهران

http://www.bananews.ir/برخی از فروشنده‌ها در بازار مسکن برای عرضه واحدهای فروشی خود، گاهی اوقات دست به ابتکارهایی به منظور جذب مشتری می‌زنند که برعکس به جای جذب باعث تعجب مشتریان می‌شود.

روز گذشته فروشنده دو واحد مسکونی در آگهی فروش خود اعلام کرد: در منطقه ولنجک ۲ واحد مسکونی نوساز با متراژهای ۲۳۰ و ۲۵۰ متر مربع که هر کدام از آنها ۳ خواب هستند به اضافه کلیه امکانات با قیمت متری «۴۲ میلیون ریال» آماده تحویل به خریداران است.

منظور فروشنده از ۴۲ میلیون ریال، ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بوده و مالک قصد داشته از طریق تبدیل قیمت از ریال به تومان ارزش واحد خود را مناسب‌تر یا ارزان‌تر جلوه دهد. اگرچه ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان قیمت هر متر مربع برای واحدی نوساز در خیابان ولنجک به عنوان قیمت ارزان مطرح است، اما کل قیمت فروش این واحد ۲۳۰ متری، ۹۶۶ میلیون تومان و قیمت واحد ۲۵۰ متری، یک میلیارد و ۵۰ میلیون تومان محاسبه می‌شود که شاید به همین خاطر فروشنده سعی کرده قیمت هر متر را به ریال عنوان کند تا بالا بودن قیمت خرید را جبران کند.

نیازمند سرمایه‌گذار ۷۰ میلیارد تومانی

از سوی دیگر در بازار ساخت و سازهای شراکتی، برخی از افراد به دنبال شریک، سرمایه‌گذار و برخی مواقع هم در جست‌وجوی هر دو هستند. حال یک سازنده در بازار شراکت از سرمایه‌گذاری که ۷۰ میلیارد تومان سرمایه دارد، درخواست همکاری کرده و اظهار کرده است: برای آغاز پروژه بزرگ ترین مرکز خرید در غرب تهران به ۷۰ میلیارد تومان نیاز است.

وی در ادامه درباره زمان بازپرداخت کل مبلغ سرمایه و سود آن تاکید کرده است: برگشت سرمایه حداکثر ۵ ماه با سود بالا است.این سازنده ضمانت پرداخت سرمایه به همراه سود را وثیقه همان ملک با متراژ ۴۰ هزار متر مربع به همراه سند ۶ دانگ اعلام کرده است.

مشارکت با شرایط عالی،مواظب باشید

در بازار مشارکت در ساخت هم برخی از مشاوران به متقاضیان همکاری با سازندگان اینطور هشدار می‌دهند که تنها شرایط عالی برای انجام معامله کافی نیست؛ چراکه مشارکت با شرایط عالی برابر است با شرط احتیاط اما مشارکت با شرایط عادلانه و سازنده معتبر برابر است با اطمینان، سود برای هر دو طرف (سازنده و مالک)، آپارتمان عالی و دوستی پایدار!

 

    نظرات