پرداخت الکترونیکی در تاکسی های ارومیه عملیاتی می شود

پرداخت الکترونیکی در تاکسی های ارومیه عملیاتی می شود

رئیس سازمان فناوری اطلاعات شهرداری ارومیه گفت: پرداخت الکترونیکی در تاکسی های ارومیه عملیاتی می شود.

به گزارش  مدیریت ارتباطات و اموربین الملل شهرداری ارومیه؛ یاسر اسدپور با بیان این که زیرساخت‌های تعبیه سیستم پرداخت الکترونیکی در اتوبوس و تاکسی‌های ارومیه عملیاتی شده است، عنوان کرد: تجهیز حمل و نقل عمومی شهر ارومیه به سیستم پرداخت های نوین و رد یابی  ONLINEو OFFLINEسیستم جامع حمل و نقل شهر ارومیه (پرداخت الکترونیک و نظارت بر ناوگان ) توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تدوین و جهت انجام فرایندهای اداری و برگزاری فراخوان و شناسایی پیمانکار به سازمان سرمایه گذاری شهرداری ارجاع شده است.
وی افزود:   این سیستم متشکل از پرداخت های نوین و رهگیری ناوگان به صورت ONLINE و  OFFLINE است.
اسدپور ادامه داد:  در خصوص پرداخت الکترونیک چهار روش پرداخت کارت بلیط الکترونیک ،QR CODE ، NFC   ، اپلیکیشن های موبایلی در نظر گرفته شده است.
وی افزود:  با عنایت به اینکه نزدیک به 600000  کارت بلیط الکترونیکی اتوبوس رانی در دست شهروندان در حال استفاده می باشد . لذا ساختار پروژه به شکلی طراحی شده است که از همان کارتها برروی  تاکسی ها نیز استفاده گردد و بتدریج کارتهای جدید جایگزین کارتهای قبلی گردد.
رئیس سازمان فاوا عنوان کرد: با توجه به روش های متفاوت پرداخت پیش بینی شده در پروژه، شهروندان محترم ارومیه نسبت به نوع امکاناتی که دارند میتوانند از هرروش جهت پرداخت استفاده کنند .
به گفته وی پروژه فوق از لحاظ فنی به نحوی تدوین شده است که در فازهای توسعه بتواند جواب گوی کلیه پرداخت خرد شهری بوده و شهروندان بتوانند در سایر مراکزمانند مراکز فرهنگی، ورزشی، نانوایی و غیره استفاده  کنند.

سدپور صرفه جویی در مصرف بسیاری از منابع مادی در راستای حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف، تجمیع و پردازش اطلاعات و زمینه سازی برای تصمیم گیری های بهتر در عرصه مدیریت  به صورت هوشمند با استفاده از داده کاوی و ارائه داشبورد های مدیریتی و نظارتی، جایگزینی روش سنتی جمع آوری کرایه سیستم حمل و نقل شهری با فناوری های جدید و مطمن،   رفع مشکلات ناشی از پرداخت و نگهداری پول خرد، بهینه سازی توزیع ناوگان با استفاده ازاطلاعات دقیق، ارتقا ء انضباط و امنیت اجتماعی، کنترل هوشمند و نظارت کامل به عملکرد خودروهای ناوگان و  افزایش سطح رضایت مردم و تاکید بر محور مشتری مداری در شهرداری  از اهداف سازمان در راه اندازی سیستم پرداخت الکترونیک برشمرد.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری ارومیه

  منبع خبر

  شهرداری ارومیه

  شهرداری ارومیه

  شهرداری ارومیه یک شهرداری در شهر ارومیه می باشد

   نظرات