غسالان، جهادگران بی‌ادعا و گمنام مبارزه با کرونا

غسالان، جهادگران بی‌ادعا و گمنام مبارزه با کرونا

علی فرخزاد عصر روز یکشنبه در آئین تجلیل از خادمان کرونا که در سالن اجتماعات مدیریت بحران استانداری برگزار شد، افزود: هدف از برگزاری این نشست  ارج نهادن به مقام و شغل فعالان این عرصه در آرامستان ها  و بررسی مسائل و مشکلات آنان است.

وی اظهار كرد: بحث پیگیری حق و حقوق فعالان این عرصه و سختی شغل و مشکلات مالی و معیشتی غسال‌ها از مباحثی است که به آن‌ها واقفیم و برای بهبود این شرایط تلاش خواهیم کرد.

فرخزاد با اشاره به فعالیت ۶۰ نفر در این حرفه در سطح استان قزوین، افزود: در حال حاضر بزرگ‌ترین مشکل این قشر کمبود حقوق و مزایا ، نداشتن بیمه و رابطه استخدامی است که  با توجه به اهمیت موضوع مکاتباتی را در این خصوص با وزارت کشور خواهیم داشت.

این مسئول تأکید کرد: تهیه تجهیزات پزشکی و لباس‌های ویژه شرایط بهداشتی را برای تغسیل اموات کرونایی  از جمله کمترین خواسته غسال‌هاست که باید برآورده شود.

وی اضافه کرد: در جلسات ستاد ملی کرونا یکی از مهم‌ترین دغدغه‌ها تطهیر اموات به شکل شرعی بود که غسال‌ها در شرایط حساس با تمام توان به وظیفه خود در این خصوص عمل کردند و متوفیان از این بیماری را با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و شرعی تدفین کردند.

پايان پيام

لینک اصل خبر در سایت شهرداری قزوین

  منبع خبر

  شهرداری قزوین

  شهرداری قزوین

  شهرداری قزوین یک شهرداری در شهر قزوین می باشد

   نظرات