لزوم تلاش مستمر امورهای منابع آب در حفاظت از منابع آبی/ انسداد ۲۷۲...

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت بر تلاش مستمر امورهای منابع آب همچون گذشته در حفاظت و صیانت از منابع آبی تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای  تهران، "احمد علی قربانیان" در جلسه کمیته راهبری طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی با بیان این مطلب اظهار کرد: با توجه به افت روز افزون سطح آب‌های زیرزمینی و ممنوعیت توسعه بهره برداری جهت مصارف کشاورزی و محدودیت‌های استفاده از منابع آب‌های سطحی و زیرزمینی و نظر به تغییر نگرش وزارت نیرو از طرح‌های سازه‌ای به طرح‌های پیشگیرانه مانند طرح احیا و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی جلوگیری از تخلفات منابع آبی در محدوده عملکرد شرکت آب منطقه‌ای تهران ضروری می باشد.

وی با بیان اینکه همه اکیپ‌های گشت و بازرسی باید نهایت تلاش و حساسیت خود را در جهت حفاظت از منابع آب داشته باشند، تصریح کرد: اقدامات چند جانبه انجام شده در چند ماه اخیر رضایت بخش بوده و با توجه به عملکرد خوب امورهای مربوطه در جهت حراست و حفاظت از منابع آب انتظار می رود بیشترین بازدهی در حوزه صیانت از منابع آب در چند ساله اخیر را شاهد باشیم.

در ادامه این نشست، "حمید شاهرخ نیا" مجری طرح احیاء و تعادل بخشی شرکت آب منطقه ای تهران از انسداد ۲۷۲  حلقه چاه غیر مجاز طی سه ماه اخیر خبر داد  و گفت: با این اقدام و تلاش گروه گشت و بازرسی امورهای منابع آب  از خروج ۲ میلیون و ۸۶۸ هزار متر مکعب آب در سفره های زیرزمینی  حوزه عملکرد شرکت جلوگیری خواهد شد.

وی با بیان اینکه  در سال جاری بایستی ۱۴۰۰ حلقه چاه غیر مجاز پر و مسدود شود، افزود: در سال گذشته ۱۳۳۷ حلقه چاه غیر مجاز مسدود شد.

شاهرخ نیا همچنین اضافه کرد: طی سه ماه ابتدایی سال جاری ۴۰ عدد کنتور هوشمند بر روی چاه های مجاز نصب شده است که با این اقدام مدیریت منابع آب و برق در بخش کشاورزی انجام می شود.

مجری طرح احیا و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی شرکت آب منطقه‌ای تهران افزود: از ابتدای امسال تاکنون نیز ۲۴ دستگاه حفاری غیر مجاز توقیف و ۹ مورد  تقلیل منصوبات چاه مجاز انجام شده است که با این اقدام  از اضافه برداشت  ۶۳۵ هزار و ۵۰۰ متر مکعب آب جلوگیری به عمل آمده است.

وی با بیان اینکه تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی وظیفه اصلی و یکی از تکلیف قانونی ما است، گفت: امسال باید با همت بیشتر درهمه ارکان شرکت مسائل مربوط به صیانت از منابع آب پیگیری شود تا منابع آب شرب استان را  حفظ نماییم.

در ادامه این نشست، "مصطفی دهقان" مدیر دفتر حفاظت از منابع آب شرکت آب منطقه ای تهران  در خصوص عملکرد طرح تعیین تکلیف چاه های غیر شرب واقع در محدوده خدماتی شهرهای استان تهران عنوان کرد: در این زمینه ۵۸۶۲ حلقه چاه مورد بازدید قرار گرفته  که ۱۲۸۳ مورد از مالکین جهت تکمیل پرونده مراجعه  نموده ، ۷۳۲ فقره پرونده تکمیل و ۱۱۲ مورد از پرونده های تکمیل شده در حال صدور پروانه می باشند.

دهقان در بخش دیگری از سخنان خود درباره وضعیت پیشرفت کار پروژه اسکن اوراق پرونده ها  تصریح کرد: از ابتدای طرح تاکنون ۳۳۴۵ پرونده از مجموع ۱۵۰۰۰ پرونده پیش بینی شده در این پروژه اسکن شده لذا در مدت زمان ۱۸ ماه پیش بینی شده در این قرارداد کل عملیات اسکن به اتمام خواهد رسید.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای تهران

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای تهران

    شركت آب منطقه‌ای تهران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات