انسداد 272 حلقه چاه غیرمجاز آب در تهران

انسداد 272 حلقه چاه غیرمجاز آب در تهران

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "احمد علی قربانیان" در جلسه کمیته راهبری طرح احیا و تعادل بخشی آب‌های زیرزمینی با بیان این مطلب اظهار کرد: با توجه به افت روز افزون سطح آب‌های زیرزمینی و ممنوعیت توسعه بهره برداری جهت مصارف کشاورزی و محدودیت‌های استفاده از منابع آب‌های سطحی و زیرزمینی و نظر به تغییر نگرش وزارت نیرو از طرح‌های سازه‌ای به طرح‌های پیشگیرانه مانند طرح احیا و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی جلوگیری از تخلفات منابع آبی در محدوده عملکرد شرکت آب منطقه‌ای تهران ضروری است.
وی با بیان اینکه همه اکیپ‌های گشت و بازرسی باید نهایت تلاش و حساسیت خود را در جهت حفاظت از منابع آب داشته باشند، تصریح کرد: اقدامات چند جانبه انجام شده در چند ماه اخیر رضایت بخش بوده و با توجه به عملکرد خوب امورهای مربوطه در جهت حراست و حفاظت از منابع آب انتظار می‌رود بیشترین بازدهی در حوزه صیانت از منابع آب در چند ساله اخیر را شاهد باشیم.

در ادامه این نشست، "حمید شاهرخ نیا" مجری طرح احیا و تعادل بخشی شرکت آب منطقه‌ای تهران از انسداد 272  حلقه چاه غیرمجاز طی سه ماه اخیر خبر داد و گفت: با این اقدام و تلاش گروه گشت و بازرسی امورهای منابع آب از خروج 2 میلیون و 868 هزار متر مکعب آب در سفره‌های زیرزمینی حوزه عملکرد شرکت جلوگیری خواهد شد.
وی با بیان اینکه در سال جاری بایستی 1400 حلقه چاه غیرمجاز آب پر و مسدود شود، افزود: در سال گذشته 1337 حلقه چاه غیرمجاز مسدود شد.
شاهرخ نیا همچنین اضافه کرد: طی سه ماه ابتدایی سال جاری 40 عدد کنتور هوشمند روی چاه‌های مجاز نصب شده است که با این اقدام مديريت منابع آب و برق در بخش كشاورزي انجام می‌شود.

مجری طرح احیا و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی شرکت آب منطقه‌ای تهران افزود: از ابتدای امسال تاکنون نیز 24 دستگاه حفاری غیرمجاز توقیف و 9 مورد تقلیل منصوبات چاه مجاز انجام شده است که با این اقدام از اضافه برداشت 635 هزار و 500 متر مکعب آب جلوگیری به عمل آمده است.

وی با بیان اینکه تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی وظیفه اصلی و یکی از تکالیف قانونی ما است، گفت: امسال باید با همت بیشتر در همه ارکان شرکت مسائل مربوط به صیانت از منابع آب پیگیری شود تا منابع آب شرب استان را حفظ کنیم.

در ادامه این نشست، "مصطفی دهقان" مدیر دفتر حفاظت از منابع آب شرکت آب منطقه ای تهران  در خصوص عملکرد طرح تعیین تکلیف چاه های غیر شرب واقع در محدوده خدماتی شهرهای استان تهران عنوان کرد: در این زمینه 5862 حلقه چاه مورد بازدید قرار گرفته که 1283 مورد از مالکان جهت تکمیل پرونده مراجعه نموده، 732 فقره پرونده تکمیل و 112 مورد از پرونده‌های تکمیل شده در حال صدور پروانه است.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات