سند پهنه‌بندی حریم نقص باقیمانده از طرح جامع  ...

سند پهنه‌بندی حریم نقص باقیمانده از طرح جامع ...

سند پهنه‌بندی حریم نقص باقیمانده از طرح جامع مشهد/ مطالعات راهبردی حریم، 2 ماه آینده در شورای شهر

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، محمدهادی مهدی‌نیا با بیان اینکه صبح امروز جلسه‌ای با محوریت پیگیری سند پهنه‌بندی حریم و با حضور دستگاه‌های مختلف از جمله محیط زیست، جهاد کشاورزی، راه و شهرسازی و ... برگزار شد، اظهارکرد: در اوایل سال 96 به منظور ساماندهی راهبردی حریم شهر مشهد قراردادی با مشاور بسته شده است و با توجه به اینکه سال 95 در ابلاغیه‌ طرح جامع، راه و شهرسازی موظف شده سند پهنه بندی حریم را تهیه و به شورای عالی شهرسازی و معماری ارسال کند، نسبت به انتخاب مشاور برای تهیه یک طرح ساماندهی راهبردی برای 86 هزار هکتار از حریم شهر مشهد در گام نخست اقدام شده.

وی در ادامه گفت: برهمین اساس راه و شهرسازی، شرح خدماتی را به شهرداری ارائه نموده و شهرداری هم عقد قرارداد می‌کند.

مهدی‌نیا با بیان اینکه در جلسه امروز به شهرداری مشهد تاکید کرده که تا 2 ماه آینده مطالعات راهبردی حریم شهر را به شورای شهر ارائه دهد، افزود: این طرح پس از بررسی در شورا، تا پایان تابستان برای تایید به کارگروه زیربنایی استان ارسال خواهد شد تا به تصویب نهایی برسد.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر مشهد خاطرنشان کرد: در گام بعدی و به صورت همزمان سند پهنه‌بندی حریم بایستی در یک فاز تهیه گردیده و در جلسه امروز پیش‌بینی شد که بتوانیم این سند را تا پایان سال تکمیل و فرآیند تصویب را طی نماییم .

مهدی‌نیا با تاکید بر اینکه شورای شهر مشهد پیوسته روی میزان پیشرفت مراحل تهیه سند و تطابق آن با زمان‌بندی ارائه شده نظارت خواهد کرد، افزود: بسیار خرسندیم که سایر دستگاه‌های دخیل در این موضوع هم به ضرورت تهیه این طرح بعنوان سندی بالادستی برای هدایت و کنترل جریان توسعه حریم شهر رسیده‌اند و عملکرد های گذشته را برای مدیریت هماهنگ حریم ناکافی می‌دانند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: تنها سند موجود، سند مجموعه شهری مشهد بوده که مقیاس یک به 50000 است و عملا با این سند نمی‌توان پاسخ مناسبی و مطلوبی به تحولات این پهنه وسیع ارایه کرد؛ وضعیتی که موجب تخریب و از بین رفتن خاک و آلودگی آب و منابع طبیعی پیرا شهر مشهد را در پی داشته است.

لینک اصل خبر در سایت شورای شهر مشهد

    منبع خبر

    شورای شهر مشهد

    شورای شهر مشهد یک شورای شهر در شهر مشهد می باشد

      نظرات