از خروج بیش از ۸۱ هزار متر مکعب آب در شهر ری جلوگیری شد

مدیر امور منابع آب شهرستان ری از انسداد سه حلقه چاه غیر مجاز و جلوگیری از تخلیه سالیانه۸۱ هزار و ۶۴۰ مترمکعب آب از سفره های زیرزمینی این امور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "حسن زحمتکش" با اعلام مطلب فوق گفت : با تلاش گروه گشت و بازرسی و با همکاری کارشناسان حقوقی و اخذسه حکم قضایی در هفته گذشته، سه حلقه چاه غیر مجاز با عمق ۴۷ متر و دبی ۰.۶ لیتر بر ثانیه پر و مسدود شد.

مدیر امور منابع آب شهرستان ری با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی پر و مسدود شده است، تصریح کرد: با انجام این عملیات از خروج ۸۱ هزار و ۶۴۰ متر مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

وی با بیان اینکه ۹ حلقه چاه کشاورزی مجاز نیز مورد کنترل و نظارت بر بهره برداری قرار گرفته است، اعلام کرد: در هفته گذشته، ۹ اخطاریه صادر و سه حکم قضایی مربوط به انسداد چاه های غیر مجاز اخذ و اجرا شده است.

زحمتکش در پایان خاطر نشان کرد: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند  و  بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد کرد.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای تهران

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای تهران

    شركت آب منطقه‌ای تهران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات