اجرای ۱۰۰۰ میلیارد تومان پروژه عمرانی درنقاط مختلف شهر/ افتتاح سه سطح ...

اجرای ۱۰۰۰ میلیارد تومان پروژه عمرانی درنقاط مختلف شهر/ افتتاح سه سطح ...

اجرای ۱۰۰۰ میلیارد تومان پروژه عمرانی درنقاط مختلف شهر/ افتتاح سه سطح از چهارسطح تقاطع غیر همسطح آزادگان در ۲۲ بهمن امسال

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، خلیل الله کاظمی، امروز در حاشیه بازدید شهردار، رئیس و اعضای شورای شهرمشهد، ازپروژه های مختلف عمرانی شهرداری با بیان این مطلب اظهار کرد: در این بازدید اعضای شورای شهر مشهد ابتدا از روند اجرای پروژه پل شهید برونسی که با اعتبار ۳۵ میلیارد تومان در حال اجرا است، بازدید کردند.
وی افزود: این دوربرگردان زیرگذر بار ترافیکی بولوار وکیل آباد را از طریق بولوار و پل غیر همسطح شهید برونسی به سمت نمایشگاه و تقاطع چند سطحی درحال احداث آزادگان هدایت می کند.
معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد بیان کرد: عملیات اجرایی این زیرگذر که از حدود ۱۰ روز قبل آغاز شده است، در مرحله حفاری و نصب باروت است که امیدواریم تا پایان سال به بهره برداری برسد.
کاظمی با بیان این که پروژه، تقاطع چند سطحی آزادگان یکی دیگر از پروژه هایی بود که اعضای شورای شهر از آن بازدید کردند، خاطرنشان کرد: پروژه آزادگان به دلیل وجود معارضاتی در مسیر با کمی تاخیر روبرو است.
وی اضافه کرد: با این حال با پیگیری های انجام شده تاخیرات رفع و سه سطح تقاطع چند سطحی آزادگان ازجمله زیرگذر این تقاطع در مسیر بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی، میدان در همسطح و یکی از پل های غیرهمسطح در مسیر امام علی(ع) به نمایشگاه به همراه تعریض پل نمایشگاه طبق برنامه زمانبندی ۲۲ بهمن امسال آماده بهره برداری خواهد شد.
معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد تصریح کرد: همچنین با برنامه ریزی های انجام شده، پل دوم غیر همسطح تقاطع چند سطحی آزادگان نیز تا پایان اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ آماده بهره برداری می شود.
کاظمی در ادامه به بازدید اعضای شورای شهر مشهد از پروژه تقاطع غیر همسطح ابوطالب اشاره کرد و گفت: این پروژه ابوطالب جنوبی را به ابوطالب شمالی متصل می کند که امیدواریم با برنامه ریزی های انجام شده این پروژه نیز تا پایان امسال به بهره برداری برسد.
وی ادامه داد: چهارمین پروژه ای که اعضای شورای شهر امروز از آن بازدید داشتند، پروژه بازگشایی مسیرکوشش به خلج بود.
معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد اضافه کرد: این پروژه به طول دوکیلومتر و در دو باند ۴۵ متری با هزینه ای بیش از ۲۲ میلیارد تومان در انتهای کوشش درحال اجرا است که امیدواریم تا ۲۲ بهمن آماده بهره برداری شود.
کاظمی در ادامه به پروژه های عمرانی در دست اجرای شهرداری مشهد اشاره و اظهارکرد: تا پایان سال ۲۴ پروژه عمرانی و ترافیکی آغاز و یا آماده بهره برداری خواهد شد که بیشتر آنها در مناطق کم برخوردار است.
وی افزود: بر این اساس امسال تقاطع غیر همسطح مجیدیه به آیت الله هاشمی رفسنجانی، اصلاح هندسی راه دسترسی به بهشت رضا(ع)، ایجاد راه دسترسی به کهن دژ در منطقه تاریخی توس و ایجاد شفت ورودی تونل خط چهار قطار شهری مشهد که زمین آن درمنطقه مهر مادر تملک شده است نیز آغاز شده و یا آغازخواهد شد.
معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد گفت: همچنین پارکینگ مجد در مرداد ماه، پارکینگ پایانه آزادی تا آذر ماه، پروژه ۷۵ متری رضوی تا پایان سال جاری و تقاطع غیر همسطح مصلی نیز اوایل سال آینده به بهره برداری می رسند.
مجید خبیری

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات