ساماندهی و بهره برداری اصناف از پیاده روها و فضاهای شهری

ساماندهی و بهره برداری اصناف از پیاده روها و فضاهای شهری

ساماندهی و بهره برداری اصناف از پیاده روها و فضاهای شهری

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، مسعود رضوی با اشاره به این مطلب که پیاده روها بخش جدایی ناپذیر شهر هستند، اظهار کرد: نشاط و تعاملات اجتماعی در زندگی از پیامدهای زندگی شهرنشینی است که می توان با بهره گیری از خلاقیت، نوآوری و ظرفیت های بالقوه شهر، محیطی مناسب و با نشاطی را برای شهروندان فراهم کرد.
وی افزود: در این طرح تاکنون بیش از ۲۵۰ واحد صنفی مجاز شامل رستوران ها، کافی شاپ ها، فست فود ها،کافه کتاب ها، شیرینی فروشی ها ‌و سفره خانه ها مجوز استفاده از فضای پیاده رو را براساس آیین نامه ساماندهی بهره برداری اصناف از پیاده روها و فضاهای شهری دریافت کرده اند .
مدیر عامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری مشهد بیان کرد: طرح ساماندهی بهره برداری اصناف از پیاده روها و فضاهای شهری از ابتدای سال ۹۷ پس از تصویب شورای اسلامی شهر مشهد و پس از اطلاع رسانی لازم در سطح شهر به مرحله اجرا درآمد که مورد استقبال اصناف و رضایت مندی شهروندان قرار گرفت.
رضوی خاطر نشان کرد : واحدهای صنفی مجاز می‌توانند جهت استفاده از فضای پیاده روی واحد صنفی به سامانه صدور مجوز بهره برداری از پیاده روها و معابر شهری به آدرس eservice.mashhad.ir مراجعه و نسبت به اخذ مجوز اقدام کنند.
وی اضافه کرد: ساماندهی بهره‌ برداری از پیاده رو ها و فضاهای شهری نه تنها کمک شایانی به زیبایی سیما و منظر شهری می کند بلکه تاثیر به سزایی در سرزندگی فضای شهر و دستیابی به شعار مشهد شهر امید و زندگی داشته است که امیدواریم با گسترش این طرح نقش موثری در نشاط و تعاملات اجتماعی، شهری ایفا کنیم.

مجید خبیری

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات