ثمره تلاش‌های مدیریت شهری متعلق به کل نظام و  ...

ثمره تلاش‌های مدیریت شهری متعلق به کل نظام و ...

ثمره تلاش‌های مدیریت شهری متعلق به کل نظام و انقلاب است

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، صبح امروز رئیس و جمعی از اعضای شورای شهر مشهد و مدیران شهری از پروژه‌های مسیر دسترسی کوشش-خلج، تقاطع غیرهمسطح مصلی، 75 متری رضویه، تقاطع غیرهمسطح ابوطالب، پایانه اتوبوسرانی ابراهیم‌آباد، تقاطع چندسطحی آزادگان، زیرگذر برونسی و پارکینگ طبقاتی آزادی بازدید کردند.

محمدرضا حیدری، در حاشیه این بازدیدها به گفتگو با خبرنگاران پرداخت و گفت: آنچه این روزها در حوزه عمرانی شهر مشهد در حال اتفاق افتادن است، مایه فخر و مباهات بوده و شهرداری باید شرایط لازم برای بازدید نخبگان، شهروندان و صاحب‌نظران و کارشناسان را فراهم آورد تا ایشان از نزدیک مشاهده کنند که چه اتفاقات میمون و مبارکی در سطح شهر در حال انجام است.

وی با بیان اینکه بخش اعظم پروژه‌های عمرانی شهر تا پایان سال 99 به بهره‌برداری خواهد رسید، اظهارکرد: اغلب این پروژه‌ها در حلقه پیرامونی مشهد و با هدف بازکردن گره‌های ترافیکی شهر طراحی شده است.

حیدری با اشاره به نقش بسزای پروژه‌های عمرانی شهر در ایجاد اشتغال، افزود: بجز پروژه کلان قطارشهری، حدود 6 هزارنفر از مهندسان، کارشناسان، تکنسین‌ها و کارگران در این پروژه مشغول هستند؛ آن هم در این شرایط دشوار اقتصادی و تنگناهای مالی.

وی در ادامه گفت: در زمان آغاز پروژه‌ها، تورم سالیانه را پیش‌بینی کرده‌ بودیم ولی در حال حاضر هزینه‌های اجرا بین 100 تا 150 درصد افزایش داشته است؛ با این وجود هیچکدام از پروژه‌های شهری با تمهیدات مدیریت شهری و مصوبات شورای شهر، بخاطر کمبود منابع مالی متوقف نشده‌اند.

رئیس شورای شهر مشهد با بیان اینکه بسیاری از پروژه‌های عمرانی شهر با تلاش شبانه‌روزی و مجدانه و تعصب کاری عوامل اجرایی و مدیریتی، از برنامه زمان‌بندی پیش‌بینی شده جلوتر هستند و زودتر از موعد به بهره‌برداری خواهند رسید و در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد، گفت: این سرعت عمل را در شرایطی شاهد هستیم که یکی از مشکلات پروژه‌های عمرانی کشور، تاخیر در زمان افتتاح و پیشرفت پروژه‌ است
وی با بیان اینکه شهرداری مشهد جدای از سرعت باید روی کیفیت پروژه‌ها نیز توجه ویژه‌ای داشته باشد، تاکید کرد: ابعاد زیست محیطی و فرهنگی پروژه‌ها نیز باید مدنظر قرار گیرد و موانع سرراه برای بهره‌برداری سرموعد پروژه‌ها برداشته شود.

حیدری خاطرنشان کرد: حرکت جهادی ارزشمندی در شهر در حال اتفاق افتادن است و امیدواریم با این اقدامات موجبات رضایتمندی بیشتر شهروندان را فراهم آوریم و تلاش‌‎ها مورد قبول ولی‌نعمت ما، امام‌رضا(ع) قرار گیرد.

وی در ادامه از نماینده عالی دولت و دستگاه‌های مختلف و مدیران خواست که همچون گذشته در کنار مدیریت شهری باشند و همراهی لازم را داشته باشند.

حیدری با بیان اینکه شورای پنجم شهر مشهد از هم‌افزایی و تعامل شکل گرفته در سطح استان و مشهد همیشه به بهترین شکل ممکن و در جهت رفاه حال شهروندان و ایجاد زیرساخت‌های بهتر برای شهر بهره گرفته است، گفت: بازهم تاکید داریم که مدیریت شهری مشهد نیازمند حمایت و تقویت در ابعاد مختلف است؛ بدون شک این حجم از پروژه‌های عمرانی فعال در کشور و کلانشهرهای ما بی‌نظیر بوده و از بخش دولتی تقاضا داریم با حمایت‌های مادی و معنوی کمک کنند تا پروژه‌ها در موعد مقرر و در اختیار عموم مردم قرار گیرد.

رئیس شورای شهر مشهد همچنین خاطرنشان کرد: بسیار خرسندیم که با تلاش همکاران و عوامل مختلف در مدیریت شهری موفق شده‌ایم بخشی از انتظارات شهروندان که برخی از آنها سابقه‌ای تاریخی دارند را محقق کنیم.

حیدری با بیان اینکه مدیریت شهری در این دوره تاکنون همراهی و لطف مردم را همراه خود داشته است، افزود: از ایجاد برخی استرس‌ها و فشارها که موجب بی‌انگیزگی مدیران شهری می‌شود، باید پرهیز کرد؛ همه دستگاه‌ها در این زمینه باید پای کار بیایند و عملکرد مدیریت شهری را با واقعیت‌های موجود قضاوت کنند.

وی در ادامه تصریح کرد: همه باید بدانیم که این همراهی در جهت حل مشکلات مردم، بسیار امیدآفرین و اعتمادساز است؛ برآیند این تلاش‌ها و دستاوردهای آن تنها متعلق به مدیریت شهری نیست، بلکه متعلق به کل نظام و انقلاب است چراکه مجموعه‌ای در اوج سختی، برای رفاه و آسایش شهروندان تلاش می‌کند؛ تلاشی که موجب افزایش سرمایه اجتماعی می‌شود.

لینک اصل خبر در سایت شورای شهر مشهد

    منبع خبر

    شورای شهر مشهد

    شورای شهر مشهد یک شورای شهر در شهر مشهد می باشد

      نظرات