باز گشایی رودخانه قوری چای ابهر با حضور شهردار و اعضای شورای...

بازدید مشترک مهندس محمدرضا ذوالقدریها شهردار ابهر، اعضای شورای شهر ابهر و مهندس سید حسن ابراهیمی مدیر امور آب این شهرستان از بازگشایی مسیل رودخانه فصلی قور چای ابهر که توسط شهرداری مسدود گردیده بود.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای زنجان؛ مهندس ذوالقدریها شهردار ابهر، در در جریان این بازدید گفت : با توجه به اینکه در موسم بارندگی گاها سیلابهای فصلی، نواحی جنوبی شهر را تهدید می کند برای ایجاد امنیت محدوده شهری و هدایت سیلابها، شهرداری ابهر، جهت بازگشایی مسیل این سیلاب در کنارشهرک شهید مردانی دیواره ای را با سه دهنه پل احداث خواهد نمود که با هماهنگی سایر ادارات از جمله اداره امور منابع آب این اقدام صورت گرفته و خوشبختانه در مسیر این سیلابها ساختمان مسکونی وجود ندارد .

وی، در ادامه اظهار داشت : برای جلوگیری از سیلابها در مسیر بیمارستان الغدیر به حسین آباد و انتهای شمالی اراضی شناط سیل بندهایی احداث خواهد شد.

شهردار ابهر تصریح کرد : در سال قبل نیز اقداماتی قابل توجهی در خصوص هدایت و جمع آوری آبهای سطحی در شهر از جمله خیابان 15 خرداد و 17 شهریور و خیابان مهستان و نیکان و احداث دیواره های حفاظتی قوروچای و بستر سازی رود خانه ابهر رود صورت گرفته است.

در ادامه این بازدید،ذوالقدیها به حفر چاه عمیق در آرامستان ابهر ، دیوار کشی آرمستان شناط ، پارک بانوان شناط و پارک خانواده شناط از جمله برنامه های اعضای شورا و شهردار بود که در این بازدید بر تسریع و دقت در اجرای پروژه های تاکید گردید.

مهندس ابراهیمی نیز، با اشاره به لزوم بازگشائی همه مسیلهای سیلابهای فصلی این شهرستان،تاکیدکرد: این عملیات با پیگیری های مکرر امور منابع آب ابهر محقق شد و رودخانه به طول ۲۰۰ متر جهت احداث کانال بتنی در ابعاد ۳ متر مکعب در ثانیه بازگشایی شد.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای زنجان

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای زنجان

    شركت آب منطقه‌ای زنجان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات