توافق جدید نظام مهندسی سیستان و بلوچستان با بنیاد مسکن

توافق جدید نظام مهندسی سیستان و بلوچستان با بنیاد مسکن


سازمان نظام مهندسی ساختمان استان سیستان و بلوچستان و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی این استان به توافقات جدید همکاری دست یافتند.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان سیستان و بلوچستان, تفاهم نامه سازمان نظام مهندسی ساختمان استان سیستان و بلوچستان و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان در خصوص ارائه خدمات مهندسی در بازسازی واحدهای مسکونی مناطق هدف در حاشیه شهرها و مناطق آسیب دیده از سیل در شهرهای استان به امضا رسید.

بر این اساس، ارائه خدمات مهندسی به مالکان ساختمان های مشمول این تفاهم نامه، تا سقف یکصد متر مربع زیربنا، رایگان است و کلیه هزینه های مربوط به بخش نظارت و طراحی از سوی بنیاد مسکن  انقلاب اسلامی پرداخت خواهد شد.

براساس این تفاهم نامه، سازمان متعهد می شود دفاتر دارای صلاحیت را برای تهیه نقشه های طراحی استاندارد به افراد  معرفی و نسبت به انتخاب ناظر اقدام کند. کلیه سازوکارهای مربوط به ارائه خدمات مهندسی نیز در خصوص این ساختمان ها، مطابق قانون انجام خواهد شد.

متقاضیان در مناطق حاشیه شهر و نیز مناطق آسیب دیده از سیل می توانند با ارائه مدارک و دریافت معرفی نامه از بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، برای پیگیری امور مربوط به ساخت و ساز به سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مراجعه نمایند.

دکتر نرماشیری رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان سیستان و بلوچستان، امضای این تفاهم نامه را بسیار مهم دانست و بیان داشت: از آنجایی که جمعیت زیادی در حاشیه شهرهای استان زندگی می کنند و متاسفانه اغلب ساختمان های این مناطق فاقد استحکام لازم در برابر پدیده های طبیعی از جمله زلزله هستند، با استفاده از این تفاهم نامه بازسازی و بهسازی بافت شهری در این مناطق انجام خواهد شد.

وی افزود: در سیل اخیر استان، ساختمان های زیادی آسیب دیدند که مفاد این تفاهم نامه در جهت بازسازی ساختمان های آسیب دیده، اهتمام کامل دارد.
لینک اصل خبر در سایت سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور

  منبع خبر

  سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور

  سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور

  سازمان نظام مهندسی ساختمان شورای مرکزی

   نظرات