طراحی، ساخت و جانمایی مبلمان شهری فضای سبز فردوسی شمالی

طراحی، ساخت و جانمایی مبلمان شهری فضای سبز فردوسی شمالی

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهرداری قزوین، قاسمی مدیرعامل این سازمان افزود: پس از طراحی محوطه و کفسازی خیابان فردوسی شمالی توسط سازمان خدمات طراحی شهرداری قزوین و ارائه پیشنهادات مبلمان مورد نیاز توسط مشاور آن سازمان، تغییراتی در طرح مبلمان توسط سازمان زیباسازی پیشنهاد شد.

وی ادامه داد: از جمله این تغییرات طراحی مبلمان بتنی به جای استفاده از مصالح بنایی در ساخت نشیمن های حاشیه فضای سبز، همچنین استفاده از نیمکت های گروهی، گلجای و سطل زباله با طراحی هماهنگ، در فضای میانی محوطه است.

این مسئول تشریح کرد: سازمان زیباسازی با توجه به تجربه به دست آمده در استفاده از مصالح بتن الیافی پرمقاومت، نسبت به طراحی و سفارش ساخت این مجموعه مبلمان گروهی برای نخستین بار در قزوین اقدام کرده است که از مزایای آن می توان به دوام زیاد،  قابلیت ساخت فرم های متنوع با کیفیت بالا، سازگاری با اقلیم، هزینه ساخت مناسب، رنگ خنثی و هماهنگ با زمینه اشاره کرد.

قاسمی بیان کرد: همچنین افزایش تعاملات اجتماعی میان شهروندان، ایجاد جذابیت در فضا با استفاده از فرم های متنوع، اعطای حق انتخاب به شهروندان در استفاده از فضای شهری و...را نیز می توان از دیگر مزایای استفاده از مبلمان گروهی برشمرد.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری قزوین اضافه کرد: با توجه به قرارگیری این فضا در نزدیکی کاربری های پر مخاطب شهری مانند بیمارستان، مجتمع های پزشکی، مراکز خرید، کافه و رستوران، فروشگاه های بزرگ مواد غذایی،  البسه و فست فودها، استفاده از مبلمان متمرکز به صورت محصور در فضای سبز حاشیه، موجب ایجاد فضایی برای توقف های کوتاه و رفع خستگی، نظم دهی به جریان سکون،  حرکت و در نهایت ایجاد توازن در بافت اجتماعی و فضای شهر می شود.

وی خاطرنشان کرد: طراحی متفاوت و یونیک برای مبلمان حاشیه فضای سبز نیز باعث ایجاد و تقویت حس هویت مکان برای شهروندان شده و تجهیز آن به ادوات نوری در دو سمت موجب، افزایش زیبایی و کارایی در شب می شود.

این مدیر شهری به نصب 113 عدد نیمکت ساده، 25 عدد نیمکت پشتی دار و 19 نیمکت گوشه در محدوده فضای سبز خیابان فردوسی شمالی اشاره و تصریح کرد: 10 عدد سطل زباله با مخزن فلزی، 38 نیمکت قوس دار، 10 گلدان مکعب، 10 گلدان استوانه ای و 4 عدد راه بند در این محدوده نیز نصب شده است.

قاسمی گفت: نورپردازی فضای سبز این محدوده نیز توسط سازمان زیباسازی شهرداری قزوین انجام شده که موجب افزایش روشنایی و زیبایی بصری محیط می شود. این اقدامات مورد استقبال شهروندان ساکن خیابان فردوسی شمالی و عابران نیز شده است.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری قزوین

  منبع خبر

  شهرداری قزوین

  شهرداری قزوین

  شهرداری قزوین یک شهرداری در شهر قزوین می باشد

   نظرات