تصویب طرح راهبردی توس بسیاری از مشکلات این منطقه را حل می کند

تصویب طرح راهبردی توس بسیاری از مشکلات این منطقه را حل می کند

تصویب طرح راهبردی توس بسیاری از مشکلات این منطقه را حل می کند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، سید مسعود ریاضی در مراسم افتتاح فاز سوم ساماندهی جلوخان آرامگاه فردوسی و آغاز عملیات اجرایی ایجاد راه دسترسی به کهن دژ که با حضور شهردار، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، رئیس و جمعی از اعضای شورای شهر مشهد برگزار شد افزود: رهبر معظم انقلاب سال ۷۵ برای بازدید به آرامگاه فردوسی آمدند و فرمودند اقدامات در این محدوده کافی نیست و مسئولان باید اهتمام کافی بورزند.
وی اضافه کرد: پس از گذشت چند سال توس به عنوان منطقه ای غیر منفصل به شهر پیوست اما کار زیادی برایش انجام نشد.
ریاضی تصریح کرد: با آغاز به کار شورای پنجم برای توس مشاور گرفته شد و طرح راهبردی توس نیز یکسال پیش در کمیسیون ماده پنج تصویب شد.
رئیس کمیسیون توسعه و بهسازی توس شورای شهر مشهد با بیان این که بیش از یک سال منتظر بودیم تا این طرح در تهران تصویب شود اظهارکرد: خوشبختانه چند روز گذشته این اتفاق افتاد و حال می توان به فکر ثبت جهانی و جذب سرمایه گذار بود.
وی ادامه داد: در این طرح بر باقی ماندن اراضی بزرگ مقیاس کشاورزی به همین حال تاکید شده است، اما برخی سودجویان با انتشار خبر تصویب طرح راهبردی توس شروع به قطعه بندی این اراضی و فروش آن به مردم کرده اند.
ریاضی گفت: رسانه ها و مدیریت شهری باید نسبت به این موضوع به مردم اطلاع رسانی کنند تا جلوی این سودجویان گرفته شود ،همچنین به آنهایی که به سمت خرید این زمین ها روی آورده اند می گویم که از این کار خودداری کنند که در آینده مغبون نشوند.
رئیس کمیسیون توسعه و بهسازی توس شورای شهر مشهد با اشاره به این که پروژه‌هایی که در این منطقه وجود دارد از آرامگاه تا سه راه فردوسی تعریف شده است اظهار کرد: ساماندهی سه راه شاهنامه به عنوان یک پروژه دست مشاور است اما هر طرح‌ برای اجرا در توس باید از فیلترهای زیادی عبور ‌کند.
وی افزود: مردم چهار برج زمینی را برای استفاده در حوزه ورزش هبه کرده اند که طرح گود چوخه برای اجرا در این زمین در دست طراحی است.
وی اضافه کرد: همچنین برای ساماندهی پل تاریخی کشف رود نیز مسابقه ای طراحی شده و برای طرح‌های مرمت فراخوان داده ایم.
ریاضی با اشاره به این که مشاور پروژه پردیس از جلوخان تا هارونیه نیز انتخاب شده است تصریح کرد: در کنار این اقدام، دیوار باره ۷ کیلومتری توسط میراث با همکاری شهرداری در حال مرمت است.
رئیس کمیسیون توسعه و بهسازی توس شورای شهر مشهد ادامه داد: سال گذشته استاندار گفت ثبت جهانی توس با بنده، اما اتفاقی نیفتاد، حال باید خودمان به فکر ثبت جهانی آن باشیم.
مجید خبیری

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات