مردم؛ بهترین همراه در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت هستند

مردم؛ بهترین همراه در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت هستند

نشست عباس رجبی «شهردار ساری»، علیجان شمشیربند «رئیس شورای اسلامی شهر ساری»، سردار علی شالیکار «فرمانده قرارگاه منطقه‌ای عملیاتی غدیر شمال کشور»، عباسعلی رضایی « فرماندار ساری»  با محوریت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و انتقال ارزش‌ها و ازخودگذشتگی‌های رزمندگان به نسل آینده ، صبح امروز برگزار شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری ساری، عباس رجبی شهردار ساری در این جلسه به‌ضرورت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اشاره کرده و گفت: مردم ما همواره پای آرمان‌های نظام جمهوری اسلامی ایستاده اند.

وی افزود: شهدای مدافع حرم نمونه‌ای از پایبندی این قشر به انقلاب و نظام هستند، شهرداری ساری پیشگام در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است و برای تحقق اهداف فرهنگی در این زمینه از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کند.

رجبی اقدامات فرهنگی مناسب در این زمینه را بهترین روش زنده نگه‌داشتن یاد شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت دانست و اظهار داشت: با نگاه ویژه شهرداری به این موضوع بسیاری از فضاهای مربوط به شهرداری به اجرای برنامه‌های فرهنگی اختصاص‌یافته است.

شهردار ساری بابیان اینکه هرگونه اقدام فرهنگی در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نیاز به پیوست فرهنگی دارد، افزود: محور فعالیت‌های فرهنگی مدیریت شهری بر اساس ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و تقویت ارزش‌های معنوی شکل‌گرفته است.

رجبی با یادآوری اینکه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نیاز به برنامه‌ریزی مناسب و مدون دارد، ادامه داد: معتقدم؛ هرکجا که موضوع ایثار و شهادت مطرح شود مردم بهترین همراه در مشارکت‌های فرهنگی و اجتماعی هستند.

علیجان شمشیربند رئیس شورای اسلامی شهر ساری در ادامه این نشست، با مهم برشمردن حفظ ارزش‌های دینی، انتقال فرهنگ ایثار و شهادت را به نسل آینده ضروری دانست و از آن به‌عنوان والاترین ارزش برای تعالی انسان‌ها یادکرد.

وی به رشادت‌های رزمندگان در دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: باید شرایطی فراهم کنیم تا رشادت‌های رزمندگان اسلام و فرهنگ مقاومت و ایستادگی به نسل‌ جوان منتقل شود و تلاش کنیم این فرهنگ باگذشت زمان به فراموشی سپرده نشود.

شمشیربند برنامه‌ریزی مناسب و هدفمند را در انتقال ارزش‌ها، ایثار، استقامت و ازخودگذشتگی رزمندگان مؤثر دانست و ادامه داد: تببین ارزش‌های والای اسلامی و انسانی از ضروریاتی است که باید برای تقویت و گسترش آن در جامعه تلاش کنیم.

سردار شالیکار فرمانده قرارگاه منطقه‌ای عملیاتی غدیر شمال کشور نیز بر حرکت در مسیر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تاکید کرد.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری ساری

  منبع خبر

  شهرداری ساری

  شهرداری ساری

  شهرداری ساری یک شهرداری در شهر ساری می باشد

   نظرات