کاهش 30 درصدی مصرف نایلون در...

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری یزد از کاهش 30 درصدی مصرف نایلون توسط شهروندان خبر داد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری یزد – حمید رضا رحیمدل با اشاره به روند رو به رشد مدیریت مردمی پسماند در یزد، اظهار کرد: در بحث مدیریت پسماند شهری سه راهکار مصرف کمتر، استفاده مجدد و بازیافت وجود دارد که سمن ها بیشتر در بحث بازبافت به ما همکاری می کنند.

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری یزد افزود: در حال حاضر یکی از سمن ها، دستمال سفره نانی را طراحی کرده که فقط کاربری در خرید نان داشته باشد چرا که بعضاً از سفره نان برای کارهای دیگر هم استفاده می شود که از لحاظ بهداشتی مشکلاتی را به وجود می آورد.

وی با بیان اینکه روند ارزیابی و نتیجه گیری از تاثیر آموزش ها بر اساس میزان استفاده مردم از کیسه های نایلونی است، تصریح کرد: بسیاری از این کیسه های نایلونی بازیافتی نیست و در طبیعت رها می شوند که یک نوع اعلام خطر برای محیط زیست محسوب می شوند که خوشبختانه شاهد کاهش استفاده مردم یزد از کیسه های نایلونی هستیم بطوری که در گذشته 2.5 تن کیسه نایلونی در یزد جمع آوری میشد که این رقم به 1.8 رسیده است و این یعنی استفاده از کیسه نایلونی بین مردم کمتر شده است.

رحیمدل استفاده از کیسه های تجزیه پذیر را از راهکار مناسب برای کاهش بیشتر استفاده از کیسه های نایلونی عنوان کرد و گفت: سیاست های بازدارنده استفاده از کیسه های نایلونی در کشورهای اروپایی شروع شده و مردم در آنجا مجبورهستند برای استفاده از نایلون هزینه پرداخت کنند که همین موضوع باعث ترغیب استفاده مردم از کیسه های پارچه ای باشد.

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری یزد با اشاره به اجرای طرحی برای توزیع سفره های پارچه ای نان در نانوایی های یزد، تصریح کرد: در جلسه ای که با اتحادیه نانوایان و فرمانداری یزد انجام شد مقرر شد شهرداری درصدی از هزینه این سفره ها را متقبل شود تا اختلاف بین قیمت سفره پارچه ای با کیسه نایلونی کمتر شود و آمادگی داریم 20 درصد از نانوایی ها را زیر پوشش این طرح قرار دهیم.

وی تاکید کرد: با اطمینانی که از شهروندان یزدی در خصوص احترام به محیط زیست داریم پیش بینی می کنیم در سال دوم اجرای این طرح به 50 درصد برسد و در سال های آینده به جایی برسیم که در همه نانوایی ها از سفره نان پارچه ای برای خرید نان استفاده شود.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری یزد

  منبع خبر

  شهرداری یزد

  شهرداری یزد

  شهرداری یزد یک شهرداری در شهر یزد می باشد

   نظرات