تعویق دو ماهه حقوق کارکنان و کارگران شهرداری مهریز به دلیل بیماری کرونا

تعویق دو ماهه حقوق کارکنان و کارگران شهرداری مهریز به دلیل بیماری کرونا

به گزارش روابط عمومی شهرداری باغ شهر تاریخی مهریز، پرسنل خدمات شهری، فضای سبز شهری و همچنین پرسنل شهرداری مهریز به علت تبعات اقتصادی کرونا دو ماه است که حقوق دریافت نکرده اند.

امیر حمزه زارع زاده شهردار مهریز عنوان کرد: ۷۰ نفر از پرسنل خدمات شهری و فضای سبز شهری و همچنین 80 نفر از پرسنل شهرداری مهریز دو ماه است که حقوق دریافت نکرده اند.

وی بیان کرد: علت این مساله کاهش درآمد شهرداری است که از تبعات اقتصادی شیوع کرونا نشأت گرفته است. به علت وضعیت اقتصادی مرم نیزکمتر برای صدور پروانه و یا پرداخت عوارضات خود به شهرداری مراجعه می کنند.

زارع زاده گفت: از طرفی حدود 3 درصد از مالیات بر ارزش‌افزوده به شهرداری ها اختصاص می یابد که این منبع نیز به شدت کاهش پیدا کرده زیرا کارخانجات و به تبع آن تولید در این دوران تعطیل بوده اند.

این مقام مسئول با اشاره به چاره اندیشی های صورت گرفته برای حل این معضل  ابراز داشت: کارهای عمرانی شهرداری مهریز به صورت کامل تعطیل شده تا هزینه اضافی نداشته باشیم. در بخش خدمات شهری و فضای سبز نیز برای حفظ شرایط موجود کار می کنیم تا بار مالی اضافه به شهرداری وارد نشود. با این حال باز هم درآمدهای شهرداری کفاف نمی دهد.

وی اضافه کرد: از سوی دیگر پیمانکاران مطالباتی از گذشته نیز دارند. همچنین با توجه به تورم و افزایش حقوق و مزایای کارگران در سال جاری نرخ‌های جدید پیمانکاران فضای سبز و خدمات شهری نیز تقریباً نزدیک به دو برابر شده است.

زارع‌زاده ادامه داد: ما این موارد را به استانداری یزد گزارش داده ایم. اما باید دانست که شهرداری‌ها یک نهاد عمومی غیر دولتی هستند که درآمد خود را صرف هزینه های خود می کنند و دولت کمکی به شهرداری ها ندارد و فقط در قالب پرداخت 3 درصد مالیات بر ارزش افزوده میتواند در این زمینه موثر باشد. مالیات بر ارزش افزوده نیز وابسته به درآمد و فروش کارخانجات از منابع تولیدی است. همچنین بخشودگی جرائم مالیاتی و مهلت برای ارائه اظهارنامه مالیاتی به تولید کنندگان این مشکلات را تشدید کرد.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مهریز

  منبع خبر

  شهرداری مهریز

  شهرداری مهریز

  شهرداری مهریز یک سازمان دولتی و شهرداری در شهر مهریز می باشد

   نظرات