نگاهی کوتاه به تلاش آتش نشانان شهر باران در هفته ای که گذشت/ آتش نشانی رشت

نگاهی کوتاه به تلاش آتش نشانان شهر باران در هفته ای که گذشت/ آتش نشانی رشت

125رشت- به گزارش خبرنگار تحریریه خبر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت، آتش نشانان و تیم های امداد و نجات 14 ایستگاه آتش نشانی در هفته سوم تیر 99 در مجموع نسبت به پوشش یک صد و 33 مورد حریق، حادثه و خدمات ایمنی اقدام کردند.

شهرام مومنی سرپرست سازمان آتش نشانی رشت در ابتدا ضمن اشاره به اهمیت اجرای طرح نظارت و پایش ایمنی اماکن پر تردد همچون پاساژها، کارخانجات، مجتمع های تجاری، مسکونی و... توسط تیم پیشگیری آتش نشانان رشت ادامه داد: این بازدید در راستای تغییرات در ساختار، ارائه تذکرات ایمنی لازم توسط کارشناسان پیشگیری آتش نشانی صورت گرفت که بدین واسطه به منظور ایمن سازی بیشتر، تذکرات ایمنی به مسئولین آن مکان ها ارائه می شود که می بایست ملزم به پیش بینی و ایجاد ایمنی لازم درمحیط باشند که در بازدیدهای مجدد بار دیگر کنترل و پایش خواهد شد .

پوشش یک صد و 33 مورد حریق، حادثه و خدمات ایمنی در هفته ای که گذشت

وی با بیان اینکه 89 مورد پوشش رخداد آتش سوزی، 21 مورد پوشش حادثه و 23 مورد خدمات ایمنی به شهروندان، ادامه داد: 13 مورد آتش سوزی منزل مسکونی، 75 مورد آتش سوزی علفزار، ضایعات و جنگل از پر تردد ترین عملیات های اطفای آتش سوزی ها بود.

مومنی با اشاره به 15 مورد عملیات نجات و یا صید حیوانات که موجبات اذیت شهروندان را فراهم نموده بود، ادامه داد: در میان حوادث و خدماتی که ارایه شد، محبوس شدن افراد و یا بسته شدن درب بواسطه خرابی و بی توجهی به شکستگی و خرابی درب ها اتاق خواب، سرویس های بهداشتی، آسانسور و... موجبات محبوش شدن بیش از 14 تن از شهروندان را فراهم نموده بود که خوشبختانه تمامی شهروندان بدون هیچ آسیبی به مکان های امن انتقال یافتند.

همین گزارش حاکی است: از دیگر عملیات های آتش نشانان می توان به تلاش برای رهایی افراد محبوس شده در تصادفات جاده ای، بازدید و ارایه خدمات ایمنی بعلت ریزش آوار، ترکیدگی لوله، گیر کردن حلقه انگشتری، انتقال بیمار و.... اشاره داشت.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری رشت

    منبع خبر

    شهرداری رشت

    شهرداری رشت یک شهرداری در شهر رشت می باشد

      نظرات