ورود تجهیزات فاز دوم نیروگاه ۵۰ مگاواتی سراوان

ورود تجهیزات فاز دوم نیروگاه ۵۰ مگاواتی سراوان

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "علیرضا پرنده مطلق" افزود: نیروگاه ۵۰ مگاواتی سراوان دو واحد دارد که تجهیزات مربوط به واحد اول ۲۵ مگاواتی، سال گذشته با اعتبار ۱۵۰ میلیارد تومان وارد سراوان شد.

وی اظهار کرد: بخشی از تجهیزات و ترانسفورماتورهای سنگین فاز دوم نیروگاه ۵۰ مگاواتی سراوان نیز وارد سیستان و بلوچستان شد و باقیمانده تجهیزات در مسیر ورود به استان است.

به گفته این مقام مسئول، این دو واحد تنها واحدهای موبایل دولتی در کشور هستند که به ‌رغم کاستی‌های مختلف در دیگر نقاط کشور به سراوان منتقل شد.

مدیرعامل برق منطقه‌ای سیستان و بلوچستان اظهار کرد: واحد یک این نیروگاه ۵۰ مگاواتی برای بهبود شرایط ولتاژ و با پیگیری‌هایی که برق منطقه‌ای سیستان و بلوچستان انجام داد در کمترین زمان به سراوان منتقل و نصب شد و تست راندمان این واحد ۲۵ مگاواتی به میزان ۳۵.۴۶ درصد توسط شرکت‌ مپنا به ثبت رسید؛ این راندمان از کل نیروگاه‌های گازی استان درصد بالاتری را نشان می‌دهد.

پرنده‌مطلق تصریح کرد: واحد دوم ادامه واحد اول بوده و در کنار آن قرار می‌گیرد و بالغ بر ۲۰۰ میلیارد تومان هزینه در بر داشته است؛ برای این دو واحد در مجموع ۳۵۰ میلیارد تومان هزینه شد.

وی گفت: این واحدها دوگانه سوز است و گازوئیل و گاز استفاده می‌کنند، در حالی که نیروگاه‌های حرارتی فقط گازوئیل سوز هستند.

به گفته این مقام مسئول، واحد ۲۵ مگاواتی اول به شبکه اضافه شده و در مرحله تولید است، این نیروگاه باعث بهبود ولتاژ و پایداری بیشتر در ناحیه سراوان شده است و در مواقع ضروری که کمبود ولتاژ وجود داشته باشد، امکان تأمین بخشی از نیاز این شهرستان را دارد.

مدیرعامل برق منطقه‌ای سیستان و بلوچستان گفت: سال گذشته علاوه بر ۱۵۰ میلیارد تومان هزینه واحد اول، ۹۰ میلیارد تومان برای خط ۱۳۲ کیلوولت سراوان - دهک - سیرکان ۱۰۵ کیلومتر دومداره بوده و ۱۱ میلیارد تومان دو پست موقت 63.20 کیلوولت در سیرکان و دهک احداث شده است.

پرنده‌مطلق بیان کرد: در سراوان در سطح انتقال و فوق توزیع برق مشکلی وجود ندارد و واحد دوم ۲۵ مگاواتی در یک ماه آینده به مدار اضافه می‌شود و تاثیر مثبتی بر پایداری شبکه برق سراوان دارد.

وی تصریح کرد: شبکه برق پیوسته است و در کل استان، ۴۰ درصد نیاز شبکه برق در پیک بار از تبادل با استان‌های همجوار تامین می‌شود.

لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات