بیانیه کمیته بانوان شورای اسلامی کلانشهر اهواز بمناسبت هفته عفاف و حجاب

بیانیه کمیته بانوان شورای اسلامی کلانشهر اهواز بمناسبت هفته عفاف و حجاب

بسم الله الرحمن الرحیم

«قُلْ لِلْمُوْمِنِینَ یَغُضُّوا مِنْ اَبْصارِهِمْ وَ یَحْفَظُوا فُرُوجَهُمْ ذلِکَ اَزْکى لَهُمْ اِنَّ اللّهَ خَبِیرٌ بِما یَصْنَعُونَ
وَ قُلْ لِلْمُوْمِناتِ یَغْضُضْنَ مِنْ اَبْصارِهِنَّ وَ یَحْفَظْنَ فُرُوجَهُنَّ وَ لا یُبْدِینَ زِینَتَهُنَّ اِلاّ ما ظَهَرَ مِنْها وَ لْیَضْرِبْنَ بِخُمُرِهِنَّ عَلى جُیُوبِهِنَّ...»
« به مردان با ایمان بگو دیده فرو نهند و پاکدامنی ورزند که این برای آنان پاکیزه تر است؛ زیرا خداوند به آنچه می کنند آگاه است و به زنان با ایمان بگو دیدگان خود را از (هرنامحرمی) فرو بندند و پاکدامنی ورزند و زینت خود را مگر برای مقداری که (طبیعتا) پیداست (در برابر کسی)آشکار نکنند و باید که مقنعه هایشان را به گریبان ها کشند (تا گردن و سینه با آن پوشانده شود)..» (سوره نور آیات ۳۰ و ۳۱ )

" از دیدگاه اسلام حفظ عفت و پاکدامنی زنان نقش تعیین کننده ای در سالم سازی جامعه اسلامی دارد و حتی حفظ جایگاه و منزلت زن به حفظ حجاب و عفت او بر می گردد." امام خامنه ای (مدظله العالی)
۲۱ تیرماه ، روز « عفاف و حجاب » روز نکوداشت یکی از ارزش های بزرگ اسلامی و ایرانی است. یادآور روزی ست که طاغوتیان زمان به پشتوانه مستکبران علیه عفاف و حجاب زنان مسلمان ایرانی هجوم آورده و از طرفی یادآور حماسه ای از ایستادگی و مقاومت شیر زنان و غیور مردان ایران در مقابل توطئه ها  و هجمه ها به کیان و فرهنگ اسلامی در ترویج بی بند و باری اخلاقی و اباحه گری می باشد.
« حجاب» این میراث ارزشمند معنوی ، پس از اعصار و قرون با جانفشانی و مجاهدت مردان و زنان مومن و خستگی ناپذیر به عصر و زمان ما رسیده است و پاسداشت آن یک وظیفه انسانی و اسلامی است که همت و تلاش آحاد مردم جامعه را می طلبد.
« حجاب » حقی الهی است و ریشه آن به حرمت و کرامت زن برمیگردد که حق الله است و زن امانت دار حق خداوند در حفظ این کرامت است . یعنی این مقام ، این حرمت و حیثیت را که خدای سبحان که حق خود اوست ، به زن داده و فرموده این حق من را تو به عنوان امانت حفظ کن ، لذا بی حجابی سلب حق الله است .
« حجاب » اصولا امری الهی است بدین معنا که حجاب زن نه مربوط به خودش است تا بتواند از حق خود بگذرد و نه حتی مربوط به خانواده و یا اجتماع است. چون حرمت زن  و حیثیت زن به عنوان حق الله مطرح است و خدای سبحان ، زن را با سرمایه عاطفه آفرید که معلم رقت باشد و پیام عاطفه بیاورد. بنابراین بی حجابی خیانت در امانت الهی می باشد.
« حجاب » فاخرترین و زیباترین حالت برای زنان می باشد.
« حجاب » جزو ضروریات دین مبین اسلام و از موکدات آیات و روایات معصومین علیهم السلام می باشد.
قران کریم وقتی از حجاب سخن می گوید ، می فرماید:
« حجاب » عبارت است از احترام گذاردن و حرمت قائل شدن برای زن که نامحرمان او را از دید هوس آلود و حیوانی ننگرند .
اما امروزه در شرایطی که بدخواهان نظام اسلامی ، منادیان تفکر منحط و به بن بست رسیده داخلی غرب ، و استکبار جهانی با گسترش شبکه های ماهواره ای و فضای مجازی در قتل عام فرهنگی این « میراث کهن »  و ذبح فرهنگ حیا  ، قصد دارند این عزت و افتخار زن مسلمان را هتک کنند و با مطرح کردن مسائل حاشیه ای و جنجالی از قبیل حجاب اختیاری و حجاب اجباری و  حق ورزشگاه رفتن و ..... خود را مدافع حقوق زنان جلوه دهند .
کمیته بانوان شورای اسلامی کلانشهر اهواز ضمن گرامی داشت هفته عفاف و حجاب  و تجدید بیعت با آرمان های بلند انقلاب اسلامی و امامین انقلاب با تاسی و تبعیت از فرامین گهربار مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای (مد ظله العالی) در راستای مطالبه گری امور بانوان توسط خودشان بر لزوم توجه هر چه بیشتر مسئولین به ویژه مسئولین فرهنگی و متولیان حجاب بر وضعیت حجاب و عفاف تاکید کرده و مجدانه از قوه محترم قضائیه خواستاریم همانگونه که در حوزه ی اقتصادی شناسایی و برخورد با مفسدان در سطح کلان جامعه را مورد توجه قرار دادند، در راستای کاهش آسیب های وارده از انحرافات فرهنگی با مفسدان حوزه های فرهنگی ؛ اعتقادی و مروجان فرهنگ منحط و انسانیت کش غرب برخورد صریح و قانونی داشته باشند .
ما بانوان انقلابی خواستار راه اندازی شبکه ملی اطلاعات و دستیابی به اینترنت پاک و نظارت جدی بر فرآیند تدوین فیلمنامه ،تولید و پخش آن،مقابله با شبکه های حیازدا و اجرایی نمودن قانون جامع و مترقی عفاف و حجاب مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی هستیم که البته محقق شدن آن اهتمام و اراده مسئولین را می طلبد.
از دستگاه های فرهنگی و رسانه ای خصوصا صدا و سیما خواستاریم که برای رشد باورهای دینی ضمن تبیین عقلانی و منطقی حجاب و فلسفه پوشش و بیان آثار وبرکات رعایت عفاف و حجاب به معرفی الگوی برتر و غرور آفرین « الگوی سوم زن مسلمان» بپردازند و آثار زیانبار فرهنگ مبتذل غرب و استفاده ابزاری و نگاه تحقیر آمیز به زن و نتایج آن در فروپاشی اجتماعی غرب و نابودی کانون خانواده  تببین و به تصویر بکشند.
از متولیان امر آموزش و پرورش خواستار ورود مبانی عفاف و حجاب ، توجه ویژه به فرهنگ ایثار و شهادت  و واقعیت های ناشی از اجرای تفکر غرب در حوزه زن و خانواده را در کتاب های درسی و نظارت جدی بر مباحث مهد کودک ها در راستای تعمیق عفاف و حجاب از دوران کودکی تا جوانی هستیم.
از مسئولین و متولیان آموزش عالی خواستاریم جهت تقویت باور نسل جوان به عنوان سرمایه های اجتماعی و خنثی نمودن توطئه های فرهنگی دشمن ، با روش های ایجابی و اقناعی به امر عفاف و حجاب در دانشگاه ها توجه ویژه داشته باشند.
در پایان مصرانه از ۲۶ دستگاه متولی عفاف و حجاب میخواهیم جهت شناساندن عمق و محتوای حجاب و عفاف برنامه ریزی و از نفوذ مصادیق سخیف فرهنگ مبتذل غرب با هر عنوانی جلوگیری نموده تا جوانان پاک و انقلابی بتوانند در کمال آرامش روحی ،روانی و جسمی اجتماع را به محیط مناسب و در شان ، برای کار و تلاش تبدیل و سلامت روانی و اخلاقی جامعه را تضمین نمایند.
از تمامی بانوان آزاد اندیش درخواست میکنیم جهت خنثی نمودن توطئه های فرهنگی دشمنان با رعایت پوشش مناسب و شایسته بار دیگر هویت دینی و ملی خود را به جهان تشنه معنویت هدیه کنند.
باشد که همه ی ما با محور قرار دادن راهبردهای ترسیم شده نظام مقدس جمهوری اسلامی که مبتنی بر دیدگاه های امامین انقلاب و برخاسته از اسلام ناب محمدی می باشد با تعمیق فرهنگ عفاف و حجاب درجامعه زمینه ساز تمدن نوین اسلامی و ظهور منجی عالم بشریت حضرت بقیه الله الاعظم ارواحنا فداه باشیم .
ان شاءالله
والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

لینک اصل خبر در سایت شورای شهر اهواز

    منبع خبر

    شورای شهر اهواز

    شورای شهر اهواز یک شورای شهر در شهر اهواز می باشد

      نظرات