صرفه‌جویی 20 مگاواتی برق در استان کهگیلویه و بویراحمد

صرفه‌جویی 20 مگاواتی برق در استان کهگیلویه و بویراحمد

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "داود راهزادی" با بیان این مطلب گفت: بر اساس برنامه‌های زمان‌بندی شده مرکز پایش، روزانه شاهد 20 مگاوات صرفه‌جویی برق در استان هستیم.

وی با تشریح اقدامات صورت گرفته برای مدیریت مصرف برق در این استان، اظهار داشت: سهم برق مصرفی اعلان شده از سوی شرکت توانیر در استان کهگیلویه و بویراحمد روزانه 389 مگاوات بوده که البته میزان مصرف برق در این استان تا مرز 430 مگاوات هم رفته است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: با تمهیدات مختلفی که از سوی مرکز پایش انجام گرفته روزانه 20 مگاوات برق از محل مصرف تعرفه‌های کشاورزی و صنعتی در ساعات اوج بار صرفه‌جویی می‌شود.

وجود 10 هزار کیلومتر طول شبکه برق در استان
راهزادی با تاکید بر همراهی مشترکان برق در زمان ساعات اوج بار جهت مدیریت مصرف، خاطرنشان کرد: برای مدیریت مصرف برق در استان کهگیلویه و بویراحمد روزانه حدود 2 هزار انشعاب کشاورزی و صنعتی بر اساس تفاهم‌نامه‌های منعقد شده قطع می‌شود.

وی گفت: مشترکان باید در ساعات اوج بار روز و شب از روشن نگه داشتن وسایل پُر مصرف الکتریکی خودداری کرده تا شاهد خاموشی‌های با برنامه و بی‌برنامه روی شبکه‌های برق این استان نباشیم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد، طول شبکه‌های برق‌رسانی فشار متوسط و ضعیف در این استان را حدود 10 هزار کیلومتر عنوان و خاطرنشان کرد: تامین برق پایدار در این استان به‌دلیل پراکندگی، کوهستانی و سخت گذر بودن مناطق بسیار سخت و طاقت فرسا است.

راهزادی، تعداد مشترکان برق در استان کهگیلویه و بویراحمد را 265 هزار اشتراک عنوان کرد و افزود: 210 هزار اشتراک برق از این تعداد را مشترکان خانگی به خود اختصاص داده‌اند.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات