بی خطر سازی زباله های عفونی در ۱۵ بیمارستان اردبیل

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست اردبیل؛ رامین جمشیدی معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل با حضور در برنامه زنده تلویزیونی (تزه گون) صدا و سیمای مرکز اردبیل با اشاره به اهمیت پسماندهای پزشکی گفت: در حال حاضر با اقدامات و پیگیری‌هایی که انجام شده در ۱۵ بیمارستان اردبیل عملیات بی خطرسازی زباله‌های تولیدی عفونی صورت می گیرد.

وی با بیان اینکه فرآیند بی‌خطرسازی بیمارستان ها با استفاده از دستگاههای اتوکلاو در حال انجام است، اظهار داشت: در بازدید به عمل آمده از مراکز بی ‎خطرسازی بیمارستان ها دستگاه های بی‎ خطرسازی فعال و فرآیند بی‎ خطرسازی بر روی پسماندهای عفونی انجام می شود.

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان در ادامه افزود: نمونه‎برداری و صحه‎گذاری بی ‎خطرسازی پسماندهای عفونی بیمارستانها نیز توسط کارشناسان آزمایشگاه اداره‎ کل و آزمایشگاههای معتمد سازمان بصورت ماهانه انجام می‌پذیرد.

وی بر رعایت الزامات و ضوابط زیست محیطی در خصوص حمل و دفن بهداشتی زباله های بی خطر سازی تاکید کرد و افزود: حمل و دفن بهداشتی زباله های بی خطر سازی شده بر عهده شهرداری ها می باشد و باید در محل های دفن بصورت روزانه نسبت به ایجاد ترانشه و دفن روزانه زباله ها با استفاده از آهک و پوشش دهی با خاک در محلی جداگانه از پسماندهای عادی شهری اقدام نمایند.

جمشیدی در پایان اضافه کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و ضرورت مدیریت صحیح پسماندهای پزشکی در شرایط کرونایی، تشدید نظارت بر نحوه مدیریت پسماندهای پزشکی مراکز بهداشتی و درمانی استان از سوی کارشناسان پایش محیط زیست صورت می گیرد.

لینک اصل خبر در سایت سازمان حفاظت محیط زیست

    منبع خبر

    سازمان حفاظت محیط زیست

    سازمان حفاظت محیط زیست یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

      نظرات