اولین جلسه شورای حفاظت منابع، مجاری و تاسیسات آبی شهرستان مشگین...

امروز سه شنبه بیست و چهارم تیرماه با حضور فرماندار، مدیر امور منابع آب شهرستان مشگین شهر و دیگر اعضا اولین جلسه شورای حفاظت منابع، مجاری و تاسیسات آبی شهرستان مشگین شهر در سالجاری برگزار شد.

فرماندار شهرستان مشگین شهر در این جلسه گفت: ضمن مدیریت و بهره برداری صحیح و منطقی از حدود ۳۵۰ میلیون مترمکعب کل منابع آبهای سطحی و زیرزمینی موجود شهرستان، بایستی رهاسازی آب از سدهای سبلان و ستارخان اهر همانند سنوات گذشته تا پایان سال زراعی و نیاز کشاورزان و باغداران عزیز منطقه ادامه پیدا کند .

دکتر اکبر صمدی افزود: برابر صورتجلسه مشترک با مدیرعامل آب منظقه ای استان اردبیل و پیگیریهای بعمل آمده ازطریق آب منظقه ای استان آذربایجانشرقی و فرماندار شهرستان اهر، بایستی رهاسازی آب سد ستارخان اهر به میزان حقابه قانونی روستاهای پایین دست رودخانه اهر چایی و حفاظت محیط زیست و حیات طبیعی رودخانه انجام گرفته و رهاسازی آب سدسبلان نیز به میزان ۵ متر مکعب در ثانیه کماکان ادامه پیدا کند تا کشاورزان و باغداران عزیز منطقه دراین خصوص با مشکل تأمین آب مواجه نشوند.

رئیس شورای حفاظت از منابع آب شهرستان برکنترل و بازرسی شدید و برخورد قانونی لازم باهرگونه ساخت و ساز غیرمجاز در حریم و بستر رودخانه و مسیل ها توسط منابع آب شهرستان و شهرداریها و دهیاریها و سایر دستگاههای ذیربط تأکید کرد و گفت:کلیه ضوابط و مقررات و معیارهای استقرار کاربریها و فعالیتهای مختلف ساختمانی در حریم کمی و کیفی آبهای سطحی بایستی مورد توجه قرار گیرد تا از خسارات احتمالی سیل و طغیان رودخانه ها پیشگیری لازم بعمل آید .

مدیر امور منابع آب شهرستان مشگین شهر نیز در این جلسه با ارائه گزارشی از آخرین وضعیت منابع آبی شهرستان از روند مناسب فعالیت ها در پروژه های بخش آب شهرستان خبر داد.

مهندس ارسلان فرجی با اشاره به فعالیت اکیپ های گشت و بازرسی از منابع آب شهرستان اظهار داشت: امور منابع آب مشگین شهر کلیه فعالیت ها در بخش های مختلف منابع آب در سطح شهرستان را رصد کرده و نظارت کامل دارد.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات