اولویت مدیریت شهری توسعه متوازن فضاهای سبز / بهره برداری از چندین ...

اولویت مدیریت شهری توسعه متوازن فضاهای سبز / بهره برداری از چندین ...

اولویت مدیریت شهری توسعه متوازن فضاهای سبز / بهره برداری از چندین پروژه عمرانی تا پایان سال

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، مهدی یعقوبی در حاشیه بازدید رییس و اعضای شورای اسلامی شهر از پروژه های معاونت خدمات شهری ضمن اشاره به میزان پیشرفت پروژه ها از سال ۹۶ تاکنون اظهار کرد: در سال گذشته ۴۷ بوستان با مساحت ۴۹ هکتار و با اعتبار ۸۲ میلیارد تومان در سطح شهر احداث شده است که از این تعداد ۱۸ عنوان پروژه با مساحت ۲۷ هکتار و با اعتبار بالغ بر ۳۹ میلیارد تومان در مناطق حاشیه ای شهر احداث شده است.
وی افزود: طبق پیش بینی های انجام شده برای امسال، ۳۲ بوستان با مساحت حدود ۳۰ هکتار و اعتبار ۵۲ میلیارد تومان در سطح شهر احداث خواهد شد که از این تعداد ۱۱ پروژه با مساحت حدود ۸ هکتار در مناطق حاشیه ای شهر احداث می شود.
اختصاص ۵۰ درصد از اعتبارات فضای سبز به مناطق حاشیه ای
معاونت خدمات شهری شهرداری مشهد تصریح کرد: از سال ۹۶ تا کنون بالغ بر ۴۱ درصد بوستان ها و ۵۶ درصد از توسعه فضای سبز شهری در مناطق حاشیه ای و حدود ۵۰ درصد اعتبارات احداثی فضای سبز در این مناطق هزینه شده است.
وی تاکید کرد: سرانه فضای سبز در ابتدای شورا پنجم ۱۴.۲۶ متر مربع بوده که این عدد در پایان سال ۹۸ به ۱۷.۳ رسیده است که با توسعه حدود هزار و ۱۳۵ هکتاری فضای سبز از ابتدای سال ۹۶ تاکنون علی رغم افزایش جمعیت سرانه فضای سبز بالغ بر سه متر مربع به ازای هر نفر افزایش یافته است.
بهره برداری از مجموعه ۳۳۸ واحدی خدمات خودرویی سامان بهمن تا پایان سال
معاون خدمات شهری شهرداری مشهد در این خصوص گفت: ۱۳۴ واحد از این مجموعه خدمات خودرویی سامان بهمن که در بولوار ۲۲ بهمن واقع شده تا پایان سال به بهره برداری می رسد همچنین مجتمع خدمات خودرویی آسکوپارس، مجتمع پرنده فروشان، درودگران و کابینت سازان یاران ثامن و خدمات خودرویی سنگین بساروج تا تابستان ۱۴۰۰ به بهره برداری خواهد رسید.
بهره برداری از ۴ ایستگاه آتش نشانی تا پایان سال
یعقوبی در ادامه ضمن بازدید از ایستگاه اتش نشانی رازی که یکی از ایستگاه های مورد نظر برای بهره برداری است گفت: ایستگاه رازی با ۷۳ درصد پیشرفت فیزیکی، رسالت ۸۰ درصد، مفتح ۷۷ درصد، غدیر ۹۳ درصد و عسگریه ۲۷ درصد تا پایان سال به بهره برداری خواهد رسید.
وی افزود: همچنین تعداد ۳۹ دستگاه خودرو سبک و سنگین عملیاتی و ۱۸ دستگاه موتور سیکلت تا پایان امسال به ناوگان این سازمان اضافه می شود.
معاون شهردار مشهد درخصوص تعداد ایستگاه های افزوده شده به سازمان اتش نشانی و خدمات ایمنی از سال ۹۶ تا افق ۱۴۰۰ گفت: در سال ۹۶ یک ایستگاه، سال ۹۸ یک ایستگاه ، سال ۹۹ چهار ایستگاه و بیش بینی ها برای افق ۱۴۰۰ دو ایستگاه است.
ایجاد موانع فیزیکی برای جلوگیری از حضور موتور تلمبه ها
وی در ادامه بازدید از کشف رود در خصوص ساماندهی و احداث فضای سبز گفت: کل اراضی واگذار شده به شهرداری مشهد ۸۱ کیلومتر است که حدود ۱۱۴ میلیارد تومان تعهداتی است که توسط شهرداری ایجاد شده است .
معاون خدمات شهری شهرداری مشهد بیان کرد: در این راستا قرارداد پروژه تصفیه خانه سپتاژ که با حدود ۷۴ میلیارد تومان، منعقد شده و در طی این ۱۸ ماه اجرایی می شود همچنین باتوجه به پیگیری های صورت گرفته امید است فازدوم تصفیه خانه چرمشهر با همت شرکت شهرک های صنعتی تا ‍‍‍‍‍‍پایان ماه به بهره برداری برسد.
وی افزود: بسترسازی کشف رود در قالب مهندسی سیلاب به طور جدی درحال پیگیری است و عملیات اجرایی آن در دو محدوده ی جاده کلات تا خین عرب و محدوده روستای قازقان و احمد آباد درحال اجرا است.
یعقوبی خاطرنشان کرد: یکی از مباحث مهم در کشف رود، جمع آوری موتور تلمبه ها است که طبق فراخوانی که انجام شده پیمانکاری برای حفاظت فیزیکی خواهیم داشت، همچنین طبق هماهنگی با دادستانی و اجراییات، یکسری از موتور تلمبه ها جمع شده است.
وی افزود: علاوه بر بکارگیری نیروی انسانی و حفاظت فیزیکی بستر کشف رود مسیرهای ورود موتور تلمبه ها با استفاده از قطعات بتنی خود ایستا(نیوجرسی) درحال انسداد است.
توسعه زیرساخت های توسعه فضای سبز ازطریق تامین منابع آبی پایدار و توسعه شبکه انتقال و توزیع
معاون شهردار مشهد در بازدید از ایستگاه پمپاژ خین عرب اظهار کرد: با توجه به محدودیت منابع آبی در دشت مشهد از یک سو و لزوم توسعه فضای سبز در راستادی بهبود شرایط زیست محیطی شهر مشهد و تامین سرانه های خدماتی، اجتماعی و فضای سبز، تامین منابع آبی پایدار از منابع غیر کیفی و تجدید پذیر نظیر آب حاصل از تصفیه فاضلاب در اولویت های اصلی کاری شهرداری بوده که در همین راستا و در قالب توافق با شرکت آب منطقه ای ایستگاه پمپاژ و خط انتقال خین عرب به طول هفت کیلومتر با هدف انتقال سالیانه ۶ میلیون متر مکعب پساب تصفیه شده ( پس از تصفیه تکمیلی) در حال احداث بوده که تا شهریور ماه سال جاری به بهره برداری می رسد .
بهره برداری از تصفیه خانه چهل بازه
یعقوبی ضمن اعلام بهره برداری این تصفیه خانه تا اخر مرداد ماه بیان کرد: این تصفیه خانه با ظرفیت ۵۰ لیتر در ثانیه تولید پساب، که از طریق سرمایه گذاری بخش خصوصی احداث شده و به شبکه جداسازی متصل خواهد شد در تامین منابع آبی پایدار فضای سبز نقش موثری خواهد داشت و وابستگی شهرداری را به آب های زیر زمینی کاهش خواهد داد.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات